Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pingelni szeretném a régi...

Pingelni szeretném a régi gépem (többi lenn)?

Figyelt kérdés

van egy régi gépem felépitettem direkt arra hogy pingelés t kiprobáljam(minden gyenge benne semmire nem jó

Az lenne a kérdés hogy mit kell beírni a cmd be hogy ezt a gepet a rendes gépemről meg tudjam pingelni?

5mb/s feltöltés elég lesz e(van egy csomo fajta netem max 15mb/s feltoltes) ill androiddal lehete vhogy megpingelni azt a gépet

Röviden: hogy pingeljem meg a régi gépem cmd vel és androiddal



2014. márc. 1. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom egy adott belső hálózaton már össze vannak kötve.


Nincs más dolgod, mint megtudni a géped IP címét, egy könnyedén meg lehet kapni a parancssorban egy ipconfig parancs kiadásával (Windows alatt, linuxban ifconfig).


Ha ez megvan, akkor a másik gépen simán csak ping <ip cím> és kész.

Androidra is van egy halom program, de rootolt telefonon a konzolon ugyan úgy meg lehet akár csinálni.

2014. márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 coopper ***** válasza:

Szia.


1. Először is ki kell deriteni a régi gép belső hálós ip cimét : Inditasz egy parancsort a régi gépen, beirod ipconfig /all az IPv4 cimnél lévő szam az IPcim.


IPconfig / all kép : [link]


2. Egy másik gépról az inditott parancsorban beirod : ping xxx.xxx.xxx.xxx ahol az xxx-ek a régi géped ip cime


3. Androidról, pediglen kell egy ping alkalmazás : pl. [link]


és abban is az IP cimet kell beirni.


Sok sikert.

Üdv.

2014. márc. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen a gyors választ!

Az en netem és a régi gépem nete külön stickröl megy!

Ip cimét tudom azért irtam hogy gyenge gepem mert már nem használom vagyis ki van bontva a oldala és úgy szeretném pingelni hogy kisüljön(cél hogy tönkre menjen mert kiváncsi vagyok hogy mitörténik eközben odabennt) tehat nem csak a ping google.hu kel

Hallotam valami olyat hogy ping -s 4000 xxx.xxx.xxx.xxx de ez nem jo teljesen



Válaszokat előre is koszonom

2014. márc. 1. 19:44
 4/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Akkor is ez a módszer, csak akkor az IP cim kideritése, működik máshogy.


Keresel egy IP cim meghatározó oldalt (Google : Mi az ip cimem első nekifutásra megteszi) első találat : [link]


Aztán paranccsor, és ping xxx.xxx.xxx.xxx a megszerzett ip cimmel.


A ping -s 4000 -t nem tudom értelmezni, mivel ezt irja a ping helpje : -s szám Időpont feljegyzése "szám" ugrásig (csak IPv4 esetén) úgy hogy szerintem ezt ne erőltesd.


Használd inkább a -t kapcsolót : -t A megadott állomás pingelése megszakításig.


Tehát : ping -t xxx.xxx.xxx.xxx és ha eleged van a dologból akkor CTRL+C billentyű (vagy bezárod a parancssort)


Sok sikert.

Üdv.

2014. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem fog történni vele semmi szemmel látható. Hol hallottad hogy a pingelés árt a gépnek?
2014. márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!