Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes letörölni...

Szerintetek érdemes letörölni a Windows Vistát és egy Windows XP-t telepíteni rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet,hogy vettem 4 évvel ezelött egy Medion számitógépet (Vista van rajta) és már nagyon lassú a gép, pedig nincsen a tárhelye megterhelve és már defragmentáltam is...


Egyszer kaptam egy Cd-t amin van egy W. XP o.rendszer, de még soha nem telepítettem o.rendszert.

Szerintetek jó ötlet? Ha igen,akkor hogyan kell ezt csináni?


2014. márc. 2. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez a húzás volt az első a laptopomon. Amikor megvettem használtan, legyalultam, és felraktam a saját W. XP verziómat. Egy valamire mindenképpen figyelj. Az xp a legtöbb drivert nem tartalmazza. Én úgy csináltam, hogy lementettem minden drivert a netről, elmentettem a pendrivera, és utána tettem fel az xp-t. Hogy pontosan milyen driverekre van szükséged, azt nem tudom megmondani, mivel nem tudom, hogy mik vannak a gépedben, és lusta is lennék utána nézni, de amúgy én elég gyakran csinálom azt, amire te most készülsz.
2014. márc. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
88%

Ha tönkrement a Vista, akkor már inkább Windows 7. Azt se egy agyműtét beszerezni és feltelepíteni.

Persze minden attól függ, mi a pontos hardver konfig. Mert attól függően lehet az XP az ésszerű megoldás.

2014. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Számtalan videó és leírás található az interneten a windows telepítéséről. Itt egy példa: http://www.youtube.com/watch?v=Ls0t1ofSZqY


Nagy vonalakban:

1. Belépsz a BIOS-ba és átállítod a Boot sorrendet ( az első legyen a CD-ROM)

2. Miután ez megvan elindítod a számítógépet és kiírja majd, higy nyomj meg egy gombot a számítógép CD-ről való indításához ( vagy valami ilyesmi)

3. Utána már el is indul a telepítő :)

4. Miután feltelepítetted lépj be megint a BIOS-ba és állítsd vissza a Boot sorrendet úgy, hogy a HDD ( vagy amin van a rendszer ) az legyen az első.


Ha a géped bírja akkor inkább egy win7-et tegyél fel, mert hamarosan megszűnik a támogatás xp alól. Torrent oldalakon fent is van.

Ha a 7-es változatra esik a sor, akkor a Home premium tökéletes lesz neked :)


UI: Mielőtt elkezdenéd telepíteni keress egy megfelelő termékkulcsot xp-hez .

2014. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rá tudod tenniaz XP-t(driverekkel esetleg lehet probléma), de inkább Windows 7.
2014. márc. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg windows 8.1 ? Persze atól függ milyen alaplapod van és engedi e telepiteni és persze mit szeretnél. Amúgy az xp régi én nemraknám fel de tetudod.
2014. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!