Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért fontos a hdmi bemenet...

Miért fontos a hdmi bemenet egy monitornál?

Figyelt kérdés
FullHD monitort akarok venni,de olvastam, hogy érdemes olyat választani aminek van hdmi csatlakozója is. Azt azonban nem értem,hogy ha a monitor alapból HD minőségben dolgozik akkor minek nekem a hdmi bemenet és ha esetleg veszek is hozzá kábelt akkor azt hová kellene csatlakoztatni?
2014. márc. 2. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges, a HDMI lényegében abban különbözik a DVI-től, hogy visz hangot is. Monitornál ritkán használjuk a beépített hangszórókat, kb. soha. Bőven jó, ha DVI van, még kevésbé macerás, mint a HDMI.
2014. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,s egyúttal feltennék még egy lényegretörőt,hogy világosan lássak. A HD monitor funkciója (minőség) csak akkor érvényesül,ha dvi vagy hdmi kimenettel van a géphez kapcsolva? (tudom hogy a dvi-nek vannak változatai és azt is, hogy vannak egyéb kimenetek is a monitoron)
2014. márc. 2. 19:14
 3/3 anonim ***** válasza:

A HDMI csatlakozó (High Definition Multimedia Interface) olyan multimédiás jelátviteli szabvány, amely kábelkapcsolat segítségével teszi lehetővé gyakorlatilag bármilyen digitális kép-, hang- és vezérlőjel tömörítetlen továbbítását.


A HDMI csatlakozó nagy előnye, hogy úgy teszi lehetővé két berendezés összeköttetését egyetlen kábellel, hogy a felhasználónak nem kell arra figyelnie, melyik a ki- és melyik a bemenet, illetve melyik szolgál a hang és melyik a kép átvitelére. A HDMI csatlakozó alkalmas HDTV kép és nagy felbontású, akár 7.1 csatornás DVD-A vagy SACD digitális hangjel egyidejű továbbítására. A HDMI csatlakozó adatátviteli sebessége 5 gigabit másodpercenként. Bevezetése óta több továbbfejlesztett változata is megjelent, jelenleg a HDMI 1.3-as változat a legfrissebb.

2014. márc. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!