Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » UTP elég vagy STP/FTP lenne a...

UTP elég vagy STP/FTP lenne a jobb inkább?

Figyelt kérdés
Tehát szeretném kábelessé tenni a hálózatot ( mivel úgy vettek rútert hogy nem vettek figyelembe engem aki 4 fallal odébb van és szakadozik a hálózat) tehát egy körülbelül 15-20 métert kell áthidalni néztem hogy erre Cat.6/7 a legjobb. Az lenne a kérdésem hogy házban ekkora távon(20m) mennyire szólhat bele az interferencia az életembe? csöveken lenne elvezetve illetve a falon. Iletve ha már itt tartok akkor jobban megéri egy kábeles net? ( 150mbites a netem és a rúterem is most 9-10mbit-el jön az én gépemen ez kábellel ekkora távon jelentősen javulna?

2014. márc. 2. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem az elektromos vezetékekre csavarod fel poénból a kábelt, akkor annyira nagy interferencia egy Cat 5e kábellel sem szokott lenni.

De persze ez környezettől függ.

2014. márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy powerline egyszerűbb megoldás lenne és nem kéne a falakhoz nyúlni.
2014. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20 méter Ethernetnek semmi. Cat5e 100 méterig jó gigabitre. Cat6 10 gigabitre elég rövidebb távon. Kicsit vastagabb, ha nem probléma én azt húznék.
2014. márc. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Menő ez a powerline cucc, nem is hallottam róla csak kicsit drága az UTP-hez képest...:) tehát azt mondjátok hogy egy CAT6al simán jó vagyok 20 méteren interferi nélkül?
2014. márc. 3. 16:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, jó a CAT6 UTP. Egy házban nincsenek olyan eszközök, amik súlyos interferenciát okoznának. Ráadásul az árnyékolt kábel nemcsak úgy van, hanem ott árnyékolt alkatrészek is kellenek és jó földelés. Ha ezeket nem jól csinálod, akár rosszabb eredményt kaphatsz mint UTP-vel.
2014. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!