Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol tudom ellenőrizni, egy...

Hol tudom ellenőrizni, egy telefon IMEI száma alapján nincs-e tiltólistán?

Figyelt kérdés

Vennék egy új telefont, de hallottam, hogy sokan vesznek drága mobilt, drága havi hűséggel részletre, gyakorlatilag 0 Ft-ért elhozzák, majd aznap eladják egy kereskedésbe.

Ezt én megveszem, de az eredeti vevő nemfizetése miatt letiltja a szolgáltató.



2014. márc. 4. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk a Google-ben 10 másodperc...


" A Telenor ügyfélszolgálata az IMEI-szám alapján készséggel tájékoztatást ad arról, hogy az adott készülék tiltólistán szerepel-e."

[link]


Vagyis az aktuális szolgáltatónál...

2014. márc. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt az oldalt láttam én is de semmi konkrét címet nem tartalmaz, és ez csak az egyik szolgáltató.

Nincs egy általános tiltólista, ahol minden szolgáltató általi tiltás elérhető, és nem robotokkal kell beszélnem percekig, drágán és több helyen?

2014. márc. 4. 10:34
 3/5 A kérdező kommentje:

Mintha a szolgáltatókat nem érdekelné, nekik csak az a lényeg, hogy minél több telefont eladjanak, pedig ha lenne lista, nem vennének ilyen telefont, és nem is lenne több ilyen visszaélés!

És ők sem vesztenének el egy 200 ezres mobilt 0-Ft ért

2014. márc. 4. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad. A szolgáltatóknak nem érdeke, neked kell kideríteni. Sajnos egységes lista nincs, fel kell hívnod mindhárom szolgáltatót...
2014. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ!
2014. márc. 4. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!