Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az ilyen fajta hangeffektet...

Az ilyen fajta hangeffektet hogy hívják? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ebbe a zenébe: [link] a refrénben amikor elektronikus hangja van a csávónak. Azt az effektet hogy hívják?

2014. márc. 9. 18:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
Öhm......hangtorzítás?
2014. máj. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, de sajnos abból csomó fajta van... :)
2014. máj. 4. 20:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Vocoder. Semmi köze a torzítókhoz.
2014. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3 igazad lehet.. :)

https://www.youtube.com/watch?v=-hqvvNcvenU :D

ez egyébként milyen elven működik? úgy mint az autotune csak itt fix hanghoz igazítja?

2014. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Telefonvonalra adattömörítési kísérlet volt, még kanyarban nem volt digitális technológia. Analóg szűrőkkel szépen sávokra választották a bemenőjeleket, így elég lett volna pár lassan változó amplitudójelet továbbítani, de nem nagyon tetszett a csávóknak az eredmény, még nagyon gazdaságtalanul pontosra (soksávosra) tervezve is inkább gépi volt. És itt kezdődött a játék.


Kettécsapták a bemenetet, vivőre és modulátorra, aztán kötöztek rá ezt-azt. És a vivő sávjait egyenként megszorozták a modulátor sávjaival, ezzel egy nagyon jellegzetes hangú talkboxot kaptak, ha a beszéd volt a modulátor, és valami felharmonikusokban gazdag gitár vagy szintihang volt a vivő.


A belinkelt szám refrénjében egyébként - talán hallod te is - épp csak alá van tolva az éneknek a vokóderelt akkordkíséret, amin van bőségesen egy kilencvenvalahány százalékos pozitív visszacsatolású sztereó kórus lassú LFO-val, vagy hasonló.

2014. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszát! :)

Lenne még egy ilyesmi amire kíváncsi lennék, ennél a zenénél: [link]

"Amíg te szétesel mi megyünk az égbe fel

Ilyen a banda minket csak a zene érdekel" részen (úgy linkeltem, hogy egyből onnan induljon) is van valami az mi lehet?

2014. máj. 29. 10:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Sima layerezés. Többször, több fekvésben énekelve "önkórus".
2014. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az igazság, hogy találtam még egy utolsót amire kiváncsi lennék : https://www.youtube.com/watch?v=7RXvKO3vqIA&feature=youtu.be.. megint annál a résznél kezdődik, amelyikre kiváncsi vagyok.
2014. jún. 1. 19:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy autotune típusú effekt jól szerkesztett intonációgörbével, rajta egy enyhe chorus, és csak a megfelelő helyeken aktívak, gondolom egy forrásról vezérelt dry/wet potival. Aztán lehet, hogy röhögök egyet, és leírom, hogy tényleg mi, amint rendes lehallgatólánc lesz a közelemben...
2014. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Oké, meghallgattam házi fülesemen is, végig ott a chorus, azokon az utolsó szótagokon meg egyenként be van varrva az egyengetés a bármelyik jobbféle pitch corrector pluginnel.
2014. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!