Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Minecraft szerver 1.7.2 -...

Minecraft szerver 1.7.2 - Szerintetek 1gb ramon 20 slotos bukkit szerver elfutna? Jövôben 2gb rammal 40 sloton mene? (szerver adatok lent)

Figyelt kérdés

Pluginok:

Essentials

Plotme

World edit

World guard

Auto message

Auto save

Clear lagg

Groupmanager

Premission ex

Premission

Multiverse core


Vilàgok:

2db lapos

1db normàl



2014. márc. 9. 22:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az előbb már leírtam hogyan tudod. De a kedvedért levezetem még egyszer, szájbarágósan:

A letöltés kevésbé fontos, plusz az gyorsabb is, azzal nem kell foglalkozni.


Feltöltés garantált:

1 Mbit/s =128 kByte/s

Tehát: 4 Mbit/s =512 kByte/s

Ezt elosztjuk 25-el: 512/25=20,48

Tehát durván olyan 20-21 embert vinne a garantáltban. Ez alapján kiszámolható, hogy ha használja mind a 7 megabitet, akkor ez az érték 36

Ezek viszont csak elméleti számok, a valóságban ettől eltérhetnek ( és el is fognak )

Én a helyedben olyan 25, max. 30 slotot raknák be, de ha bírja még, akkor ezzel lehet még játszadozni.


Aztán ott van a ping, nem tudom hol mérted a 10ms-ot, ez egy picit már túl jó, ajánlom ezt az oldalt: [link] Ha itt is hasonló érték jön ki, akkor szerencsés emberke vagy :)

Ha nem annyi, de még 50ms-on belül van, még az is jó lehet. 50-nél több már okozhat némi gondot, ha sokan vannak fent.


Azt, meg hogy a gép elbírja-e, az tényleg sokban függ a pluginoktól, illetve azok beállításaitól. (az Essentials például híresen RAM zabáló). Ki kell próbálni, viszont ha 24/7-ben gondolkodol, én Windows helyett Linuxot használnák. Ja és azon a gépen ne fusson egyszerre a szerver is és maga a Minecraft is.

2014. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!