Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vettem egy Tablet Pc-t,2013.12...

Berkes László kérdése:

Vettem egy Tablet Pc-t,2013.12.12-én. , bevittem a szervizbe, mert szoftver hibás volt. Megcsinálták. Azóta kikapcsolt állapotban 2 nap alatt lemerül az akkuja. Kilopták belőle az új akkut és tettek bele egy agyonhasználtat? Vagy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

#tablet #akku !
2014. márc. 16. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenul lopták ki. Vad új, még nem javított készülékkel is előfordul, főleg a kb 25000FT alattiak esetén. Azoknál a firmware nincs tökéletesen belőve, amúgy nem értek hozzá, hogyan kellene (esetleg frissítheted, ha értesz hozzá), de nem éri meg tökölni avval, ha "csak" ennyi a gond. A "csak": idézőjelben, mert ez eléggé akadályozó probláéma ,csakhogy esélyesen könnyen KOMPENZÁLHATÓ. Utóbbi a kulcsszó.


Vannak olyanfajta olcsóbb tabletek, melyeken a firmware hibák akár ellensúlyozhatóak, az adott eszköz sajátos "hepjeinek" megismerésével. Eddig amit felfedeztem, hogy MINDEZT EGYSZERRE ha megteszem, akkor kikapcsolt állapotban nem szokott merülni:


Kikapcsoláshoz rakd repülőgép üzemmódba, de nézd is meg a kikapcs menüben, hogy felajánlja-e a bekapcsolást, mert ez is lényeges! Láttam oylat, h ott volt a repcsi ikon, de mégis merült kikapcsoltan az akksi, mirerájöttem, h a kikapcs menü elsőre a kikapcsolást ajálja fel, hibáa kapcsoltam ki. Ilyenkor kilépek a kikapcs menüből, majd vissza, és máris a repcsi üzemmód bekapcsolást ajánlja fel, ez oké.


Ezen felül: kikapcsolhoz ne csak nullára rakd a hangszórót, de kikapcsolva legyen! (Általában áthúzott hangszóró ikon jelzi.)


Valamint: kikapcsoláshoz MINDEN alkalmazásból lépj ki (ha lehet), de ne erőltetett kikapcsolással, mert szoftverhibát okozhat! Ha nincs külön exit parancs, nem feltétlen baj. Azonban az aktuálisan hasnzáltak listájából MINDENT vegyél le, biztos ami biztos.


(Eleve bekapcsolva is jobb (olcsó tablet esetén, pláne ha 4000 mAh alatti az akksija), hogy ha MINIMUMON van a fényerő, és kikapcsolod a kijelzést hasnzálat alatt is, amikor nincs rá szükséged. De ezt a lépést zárójalbe teszem, mert ennek lehet h nincs köze a kikapcsolt állapotban levő akksi lemerüléshez.)

2014. márc. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

...folytatom:


Ilyenkor kilépek a kikapcs menüből, majd vissza, és máris a repcsi üzemmód bekapcsolást ajánlja fel, ez oké.

-> FIGYELEM: NEHOGY BEKAPCSOLD! Csupán ez legyen kijelezve, hogy EZT ajánlja fel!


Még valami: biztos ami biztos, kikapcs előtt minden média alkalmazást, ha futott valami, állítsd meg, de legalábbis pillanatstoppold.

2014. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit tegnap elfelejtettem írni és fontos szintén:

Ha 40-50%-on az akksi, akkor töltsd fel! Elegendő kb 90%-ra, afelett amúgy is csak lassan, csepptöltéssel tölt már (sőt, kb 80%-tól is lassulhat a töltés, de 90%-ra érdemes feltölteni), a litium ionos akksik esetén nem baj, ha nem fullra töltöd, bár időnként érdemes, az élettartam növelése miatt.


Általában nem baj, ha 35% körüli és csak akkor kapsz észbe, h tölteni kellene, de ezt inkább ne várd meg, mivel kb 30% alatt (esetleg 35% körül már) MAGÁTÓL lemerülnek egyes olcsóbb készülékek, bekapcsolt ill kikapcsolt állapotban is!


Ezen felül: a lítium ionos akksik (mely a tabletekben is van) élettartamának növelése érdekében 1-2 havonta legalább egyszer teljesen érdemes lemeríteni, és ezt követően mihamarább (lehetőleg azonnal) teljesen, 100%-ra feltölteni.

FONTOS: EZT NE vidd túlzásba! Havi egyszer bőben elég az említett műveletsor! A litium ionos akksik nem szeretik a gyakori teljes lemerülést, de azt se, ha elég alacsony (30% alatti) az akksi aktuális töltöttsége!

2014. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

(Csak zárójelben még valami, mivel erről viszont nincs kellő tapasztalatom, de szakik ajánlják: a litium ionos akksi élettartamának állítólag jót tesz, ha kb 50%-os akksi töltöttségen tárolod, de pusztán ezért ne merítsd le 50%-ra kikapcsolás előtt.


Csak azért teszek erről említést, h ne aggódj tárolni akkor ha nincs 100%-on, kivéve, ha 40% alatt van, mert akkor előbb tölts rajta, legalább 50%-osra, mielőtt kikapcsolod!


Tapasztalatom erről annyi van, hogy bármi értéken is van 40% felett egy olcsóbb tablet akkuja, akkor se merül le kikapcsolt állapotban magától, amennyiben a fentebbi, általam írt szabályokat mind betartod.)

2014. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy időt szakítottál a problémámra,de ez a lemerülési probléma a 3 hét használata közben miért nem volt észlelhető ? Miért csak a szerviz után ?

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy sima kikapcsolásnál egy ilyen komoly herce ,hurcát kell végigjátszani , és ez a természetes !

2014. márc. 17. 09:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Herce hurca, vagy nem, de ez van, OLCSÓ. Amit írtam, garantáltan megoldja a problémát, hacsak nem tényleg a szervízes a ludas, mert akkor bizonytlaan, h megoldja-e, amiket írtam.


Mit vársz olcsó cuccoktól?


Egyébként meg a szervíz előtti egy héten ha nem tartottad be, amiket írtam -mivel akkor még nem tudtál ezen trükkökről-, az nem feltétlen jelent kikapcsol állapotbani lemerülés, hanem sélyt rá! Pont úgy jött ki, hogy akkor még nem merült le neked.


Persze az se kizárt, h a szervízes cseszett el valamit, akkor meg gondold végig, mit lehet tenni, mi se tudnánk mást javasolni: rekamálj a szervízben. És látatlanban nem tudjuk ez esetbebn, h mit csalt a szervízes.


De amit én teszteltem hónapokig, az vadi újan lett vásárolva, és nem volt szervízben, mégis végig kell csinálni vele a hercehurcát, MERT OLCSÓ. Sztem ezt nem nehéz megérteni, hogy OLCSÓ, NEM MÁRKÁS. Ennél fogva van hercehurca nélkül működő vadi új OLCSÓ készülék, és van, ami csak hercehurcával.


És igen, a szervízes is csalhatott.

2014. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*az nem feltétlen jelent kikapcsoLT állapotbani lemerülésT, hanem Esélyt rá!
2014. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!