Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Állítólagos szoftverfrissítésk...

Állítólagos szoftverfrissítéskor minden elveszett a számítógépről, csak az operációs rendszer van rajta. Lehetséges-e, hogy a számítógépünk ismét olyan legyen, mint régen (visszajöjjenek az adatok, képek. )?

Figyelt kérdés

Az volt a probléma, hogy a gép egyet gondolt, és lefagyott. Úgy emlékszem, hogy egyszer régen amikor megnézettük, akkor azt mondták, hogy a winchester meg van repedve, és amikor onnan kellene valamit betöltenie, akkor fagy le, a tesóm pedig arra emlékezett, hogy az alaplappal van a probléma. Ezt a szerelőt nem tudtam elérni, megváltozott a száma, más felkeresésre pedig nem reagál, ezért a tesóm elvitte egy kollégájához, hogy nézze meg mi a baja, és meg lehet-e csinálni. DVD-író nem volt benne, mert nem sikerült hozzá venni, ezért minden cucc rajta maradt, gondoltam egy alkatrészcserével ezek rajtamaradnak a régi alkatrészen. Most mondta anyukám, hogy visszakapták a gépet, de tök üres, csak az XP van rajta, azon kívül semmi! Azt hittem itt helyben agyvérzést kapok, rajta voltak a gyerekeim 5 évnyi fényképei, az iskolás dolgaim, programok telepítői, filmek, játékok, amiket még nem sikerült leszednem róla. Állítólag szoftverfrissítést csinált az illető, de akkor hol a többi szoftver? Ennyiből vehettünk volna egy új gépet, és van egy üres gépünk. Azt mondta a hapsi, hogy az alaplapot átnézte egy programmal, annak nem volt baja, a winyó meg nemrég lehetett cserélve, mert ami benne van, az ma is olyan 10-15.000 ft körül van, ezért csinálta a szoftverfrissítést, a vinyót meg sem nézte!!! Tesóm holnap találkozik a csávóval, megkérdezi tőle, hogy csinált-e biztonsági másolatot, vagy valami úton módon vissza lehet-e csinálni a dolgainkat a gépre, hova lettek az cuccaink, amikor alkatrészcseréről volt szó, akkor miért nyúlt hozzá szoftverileg.

Most teljesen ki vagyok akadva, kérlek ha valaki tud segítsen, hogy mit lehet ilyenkor csinálni, van-e olyan lehetőség, hogy visszakapjuk a "régi" számítógépünket. Leginkább a fényképeket sajnálom. Még mobilrec is van benne, szóval tök nem értem mire volt jó ez az egész "mindent letörlök" procedúra. Ugye van még remény, hogy visszakapom a fényképeimet?!


2014. márc. 19. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egyetlen esély, ha azt a vinyót mielőbb kivesztitek a gépből, és megpróbáljátok egy GetDataBack vagy hasonló szoftverrel visszanyerni róla a fontos adatokat.

Minél többet indítjátok a mostani vinyóval a gépet, annál több szektor lesz felülírva és az adatok lassan végérvényesen visszaállíthatatlanok lesznek.

Azt nem tudni, hogy ez a csodálatos mekkelek újra is particionálta-e a vinyót és full formattal még végig is darálta-e, vagy "csak" egy win installt csinált, de ha szerencsétek van, talán még érintetlenek azok a szektorok, ahol a fényképek vannak.

2014. márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a GetDataBackNTFS (vagy GetDataBackFAT32 - attól függően, milyen fájlrendszer volt rajta).


ha az adatok még nincsenek felülírva (és valóban ugyanaz a HDD van benne) akkor vissza tudsz menteni mindent.


Nagyon fontos, hogy SEMMIKÉPPEN ne használjátok. Ha van valakinek ismeretségi körben számítógépe, arra dugjátok rá, és ott indítsátok el a progit. Minden létrehozott fájl (ami a windows indulása közben is megtörténik) felülírhat régi adatokat.


Ami felülíródott, az nagy eséllyel elveszett, sajnos. Ha esetleg anyagilag jobban álltok, akkor vannak cégek, akik adatmentésre szakosodtak, de az százezer forintos (vagy több...) kiadás is lehet.


A lényeg az, hogy keressetek egy TÉNYLEG HOZZÁÉRTŐT, aki segít, és addig semmiképpen ne használjátok a gépet.


És tanuld meg: FONTOS ADATOT MINDIG LEMENTÜNK.

2014. márc. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

egyszer régen amikor megnézettük, akkor azt mondták, hogy a winchester meg van repedve, és amikor onnan kellene valamit betöltenie, akkor fagy le, a tesóm pedig arra emlékezett, hogy az alaplappal van a probléma.


Ha a winyo megreped akkor el sem indul viszont hangos kalimpálásba kezd.



ezért a tesóm elvitte egy kollégájához, hogy nézze meg mi a baja,


Tesod megbeszélte az adatmentést ?


DVD-író nem volt benne, mert nem sikerült hozzá venni, ezért minden cucc rajta maradt, gondoltam egy alkatrészcserével ezek rajtamaradnak a régi alkatrészen


A kérdés hogy mit cseréltek ??


vinyót meg sem nézte!!! akkor most mit csinált ?


amikor alkatrészcseréről volt szó, akkor miért nyúlt hozzá szoftverileg. Kérdezzétek meg milyen szoftvert használt

2014. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezért kellene a merevlemezt ketté osztani, egy kisebb ahol csak a rendszer van, és egy nagyobb ahova a képeket, dokumentumokat tároljátok.

Újra lett telepítve a rendszer, gondolom így tudta az operációs rendszer hibáját legkönnyebben javítani, ami akkor esélyes, ha rendszer vírusosan fertőzőt volt.

(ilyent én is gyalulni szoktam, max ha külön nem kéri akkor csak a documentum mappát nézem meg, hogy van -e valami amit menteni kell)

Ha újra telepítette, és csak gyors formázta, akkor is 90% hogy nem lehetséges vissza állítani semmit, mivel a régi fájlrendszer és struktúra rég felül lett írva, és annak esélye azóta is csökken, ahogy a merevlemez használatban van...


Ebből az a tanulság, hogy nem mindig a legolcsóbbat kell választani.

Mert mint mindig 3 -ból 2 -t választhatsz: jó, gyors, olcsó.

jó és gyors nem olcsó

jó és olcsó nem gyors

olcsó és gyors nem jó

2014. márc. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha hozzám hoznak egy gépet akkor megkérdem hogy ha ujra kell telepíteni mentsek e róla dolgokat


Én mindig azt szeretem hallani hogy ÁÁÁ mehet minden


HURRÁ.


Ha meg kell valami akkor a tulaj előtt csinálok egy mappát amibe az összes dolgát külön elmentem ,tehát ö mondja én csinálom :)


majd fogok egy külső winyot rá rakom a gépire és azt amappát egy az egyben kimentem



ÉS JÖHET A FORMAT C:

2014. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos, segítő válaszokat! Kétfelé van osztva a vinyó, van C és D meghajtó, a D-n olyan dolgok vannak, hogy programtelepítők, pár játék, 1-2 film, meg amit még odarakott annakidején aki kezdetben feltelepítette, azt nem is szoktuk használni. De legalább most már tudom, hogy miért kell több meghajtó. Mi sajnos a C-n csináltunk mindent, ami most "üres", de a D-ről is tűntek el dolgok, ami nekünk ugye kevésbé fontos. Tegnap tesóm felhívta az illetőt, azt mondta, hogy csinált mentést, de ezek szerint elfelejtette visszarakni, és elküldi DVD-n. Hát nagyon kíváncsi vagyok rá mi lesz rajta, mert azt mondta 4GB-nyi cucc volt csak a gépünkön (!) ami nekem nagyon kevésnek tűnik, és ami az asztalon volt abból semmi nincs most rajt (fényképes mappa). Egyébként a D meghajtón találtunk egy "mentés" mappát, ami 3,59GB, de abban sem volt benne minden, remélem a többi adat rajta lesz majd a DVD-n. Már szóltam nekik, hogy ne kapcsolják be a gépet, talán még nincs olyan nagy kár, mint amekkora az elkeseredés, legalább is én bízom benne. Ha legközelebb hazamegyek elhozom a gépet (már nem a szüleimmel lakom, csak a tesóm és anyum "gépeztek" vele, de a tesóm vett egy laptopot, mert megunta, hogy a "nagygép" mindig lefagy).


"Tesod megbeszélte az adatmentést?"

Nem hiszem, mert én úgy gondoltam, hogy a szoftverhez nem fog hozzányúlni, csak megnézi miért fagy le.


DVD-író nem volt benne, mert nem sikerült hozzá venni, ezért minden cucc rajta maradt, gondoltam egy alkatrészcserével ezek rajtamaradnak a régi alkatrészen


"A kérdés hogy mit cseréltek??"

Semmit, az alaplapot megnézte valamilyen programmal, hogy az jó, a vinyóra meg ráfogta, hogy az biztos mostanában lett cserélve.


"amikor alkatrészcseréről volt szó, akkor miért nyúlt hozzá szoftverileg. Kérdezzétek meg milyen szoftvert használt"

Rendben, megkérdeztetem.


Még egyszer köszönök minden segítséget!

2014. márc. 20. 10:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Kíváncsian várjuk :)
2014. márc. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!