Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ma a véleményetek a Facebookról?

Wenda_96 kérdése:

Ma a véleményetek a Facebookról?

Figyelt kérdés
Minden nap használjuk, az életünk részévé vált. Jó ez így vagy talán jobb lenne nélküle?

2014. márc. 19. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
En nem hasznalom es nem az eletem resze. Elo pelda vagyok, hogy tokeletesen lehet elni nelkule.
2014. márc. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én életemnek biztos nem része. És mégis egész embernek érzem magam...
2014. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

volt kb .1 honapig ...minden idiota megtalalt ..

most nincs es jo...nagyon joooo!!

2014. márc. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Örülök ,hogy van akit még nem szippantott magába :)
2014. márc. 19. 18:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem vagyok rákényszerűlve a használatára :), így nem is használom. Jól megvagyok nélküle, nincs rá szükségem.

Hogy mi a véleményem róla?... Véleményem szerint jelenlegi formájában jobb lenne ha nem lenne. A Facebook szinte tökéletes példája a "túl nagyra nőtt" cégeknek. Jó, meg lehet rajta keresni a régi barátokat, kényelmesen meg lehet vele oldani a kapcsolattartást távoli rokonokkal / ismerősökkel, hatékonyan lehet használni események megszervezésére, stb.

De mindezt meg lehetne oldani anélkül is, hogy az emberek az összes személyes adatukat, a teljes kapcsolati hálójukat, a mindennapi egymás közötti kommunikációjukat, illetve szinte a teljes online viselkedésüket közölnék egy amerikai cég rendszerével. Tudtad, hogy a weboldalakba beágyazott "Like" gombokon keresztül folyamatosan kommunikálsz a Facebook szervereivel? Gyakorlatilag akárhányszor meglátogatsz egy olyan weboldalt, amelyben van egy beágyazott "Like" gomb, jelented a Facebook-nak, hogy éppen mit csinálsz. Akkor is, ha kiléptél a Facebook-ból. Akkor is, ha törölted a cookie-kat, de nem váltottál IP-címet és nem változtattad el a böngésződ ujjlenyomatát.

Komolyan ez kell nekünk?...

2014. márc. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó eszköz, közepesen gáz megvalósítással. Nekem a szokásos, otthon munkába temetkezős énemhez képest egy ehetőbb énem van születőben egyrészt annak köszönhetően, hogy így legalábbis pár szóban emberek közt mozgok, meg azzal a néhány emberrel , aki nézi, nettó megosztom a nézeteim fontosabb részét, ha valami elég jelentős (számukra) ahhoz, hogy közzé tegyem.


Hála Istennek nem sok lelombozó ökörségen kell megütköznöm, amikor automatikus görgetéssel végigrohanok a hírfolyamon, egyrészt mert jellemzően nem olyanok az ismerőseim, másrészt az iq-betyárok némítva vannak. Veszem a fáradságot, hogy rendben tartsam a listáimat (katt a szürke ismerősök feliratra bal szélen), így ha csak kevés időm jut, meg tudom nézni pár percben a számomra igazán fontos emberek osztásait is.


Az e-mail helyettesítő szerepe pedig tök jó, és az is jó, hogy látod fényképen azokat, akik ezer kilométerekre vannak, de szívük szerint nyilván el se mentek volna, és ha megkérdeztek volna valami igazságszérum hatása alatt, te is azt mondtad volna, hogy ne menjenek...


Szóval ez az eszköz nem az a kategória, mint az öngyújtó vagy a pisztoly. Tehát nem ilyen élből destruktív célú eszköz. A nagy para amiatt van, hogy nem csak téged erősít, hanem a hülyéket is. Ez nem a face hibája. Az autót se tiltják be csak mert hülyék is lófrálnak az utakon. Sőt, az autó meg kell mondjam, marhajó találmány, ha esetleg valakinek nem tűnt volna fel. Ilyesmi a facebook is, legfeljebb annyira azért nem nagy élmény... Főleg ilyen felülettel, főleg az átlag magyar háztartási hardvereken. A többi azon múlik, mennyire vagy bolond és mennyire vagy hajlandó érteni a bolondokat, és azon, hogy mennyire vagy hülye, és/vagy mennyire vagy hajlandó szenvedni a hülyéktől.

2014. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Függőben maradt egy "egyrészt", és nem tudom mit akartam másrészről írni, elnézést érte! :)
2014. márc. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!