Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért akadozik diavetítés...

Miért akadozik diavetítés közben a prezentáció?

Figyelt kérdés
PowerPoint-al csinálok egy bemutatót a számítógép hardvereiről.Ez egy házi feladat lenne és holnap kell megmutatni a tanárnőnek.Már meg is csináltam,de amikor vetíteni akarom,akkor szaggat,laggol.Animáltam a szövegeket és raktam be áttűnéseket.Vajon miért akadozik? Frissíteni kellene a videokártya drivert?

2014. márc. 20. 14:41
 1/1 Lajos54 ***** válasza:

Képek (fotók) vannak benne? Ha túl nagy a fájlméretük, akkor szoktak ilyet csinálni a kicsit gyengébb gépek.

Kétféle megoldás is létezik. Az egyik, hogy eleve lecsökkented a képeket valami képkezelő programmal, mielőtt beilleszted őket.

A másik, hogy a megnyitott preziben (szerkesztés üzemmódban!)rákattintasz kettőt egy képre, majd a megjelenő ablakban kiválasztod a Tömörítés gombot. Bejelölöd, hogy mindegyik képet, és kiválasztod a képernyőn való megjelenítést.

Ezáltal jóval kisebb lesz a fájlméret, gyorsabban tudja feldolgozni a gép.

Ha nincsenek ilyen képek, és maga a szöveg animáció akadozik, ott valószínűleg gép probléma van, például az általad említett videokártya, vagy esetleg kicsit kevés a memória.

2014. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!