Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom lejátszani azt a...

Hogy tudom lejátszani azt a dvd-t amire én raktam film (ek) et pioneer dv-300 lejátszóval?

Figyelt kérdés

2014. márc. 22. 16:48
 1/5 Lajos54 ***** válasza:

A Pioneer dv-300 nem csak lejátszó? [link]

Hogy tudtál ezzel felvenni?


Vagy csak rosszul írtad a kérdést, és nem is ezzel vetted fel?


Ahogy néztem, elég sok formátumot ismer. Ha más felvevővel (íróval) készítetted a DVD-t, le kell játszania. Esetleg, ha a lemez nincs lezárva, azt némelyik lejátszó nem szereti.

2014. márc. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

de száitógépen raktam rá fimeket de namtudom leátszani...

valamit roszul csinálok?

2014. márc. 31. 18:11
 3/5 Lajos54 ***** válasza:

Akkor jól sejtettem: csak félreérthető (rosszul megfogalmazott) volt a kérdésed. Tehát nem a Pioneer-rel volt kiírva a film.

Ha pedig nem játssza le, annak több oka is lehet: nem szereti azt a típusú DVD lemezt, amire írtad. (DVD-R, DVD+R, ezek közül nem minden lejátszó szereti mindkettőt). Esetleg több lejátszó nem szereti az újraírható (RW) lemezt. Vagy a formátum nem tetszik a lejátszónak. Itt sejtem a hiba okát: vajon milyen formátumban van a fájl, amit kiírtál?

Esetleg még előfordulhat, hogy nincs lezárva a lemez, azt sem igazán tolerálja sok lejátszó.

De inkább a formátumra gyanakszom.

2014. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mp4
2014. ápr. 9. 16:58
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Akkor bizony a formátummal van gond. Az Mpeg4 ugyanis valójában nem igazán EGY meghatározott formátum, hanem konténer (tároló). Nem mindegy, hogy "belülről" milyen, a DVD lejátszó valószínűleg nem ismeri fel megfelelően mindegyiket.

[link]

Tehát az MP4-en belül (így is írják) azt is ki kellene próbálni, milyen beállításokkal kell rendelkeznie ahhoz, hogy a player elfogadja.

Esetleg lehet firmware frissítéssel is próbálkozni a DVD lejátszónál, néha az is segíthet. Nekem például egy (elég régi) Philips lejátszóm van, az eredetileg egyáltalán nem ismerte fel az Mpeg4-et, frissítés után már lejátssza, de nem mindegyiket.

Viszont a firmware frissítésbe csak akkor vágj bele, ha teljesen biztos vagy a dolgodban, mert kellő odafigyelés nélkül teljesen használhatatlanná is lehet tenni a lejátszót!

2014. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!