Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha Ubuntu 12....

Mit csináljak, ha Ubuntu 12. 04 LTS-en beállítottam, hogy ne legyen jelszó, de a frissítéseknél, szoftverközpontban stb. kéri?

Figyelt kérdés
Most nincs jelszavam, de a rendszer kéri.

2014. márc. 22. 21:02
 1/6 anonim válasza:
5%
Nem vagyok nagy linux felhasználó, de szerintem próbáld meg a root vagy toor jelszavakat. Általában linuxnál ezek szoktak lenni az alapértelmezettek.
2014. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tengor ***** válasza:

Teljesen normális, hogy kéri a jelszót. Az ilyen tevékenységekhez root jogok szükségesek, amivel a mezei felhasználók jobb ha nem rendelkeznek.

Miért fáj az neked, ha néha meg kell adnod a jelszót?

2014. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
A bejelentkezéskor nem kér jelszót, gondolom. De ahhoz, hogy a rendszer legmélyébe turkálj, miből gondolod, hogy nem fog kelleni? Amúgy ki lehet azt is iktatni, de amíg magadtól nem tudod, hogyan kell, addig biztonsági okokból nem javaslom.
2014. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
@1: Ezt honnan veszed?
2014. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én vagyok az egyetlen felhasználó, a rendszergazda.
2014. ápr. 3. 15:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapértelmezetten nem rendszergazda jogokkal használod, ha vmit telepíteni akarsz, vagy komolyabb beállítást végezni, kell a rendszergazdai jelszó(amit be kell állítani).. Ez az egyik oka annak, hogy a linuxok sokkal biztonságosabbak.. Ha nem tetszik használj Windowst.
2014. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!