Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen processzort ajánlotok?

Milyen processzort ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lenne egy pc-m amit szervergépnek használnék itthon. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy nem ismertek-e olyan processzorokat amit viszonylag olcsók és az "olcsóhoz" képest erős de keveset fogyaszt.


A gépen 2db SAMP szerver és 1db TS3 szerver futna + 1 weboldal.


Remélem valaki tud segíteni :)



2014. márc. 28. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem használtan 12-ért elég jó a Pentium G3220. Ha AES gyorsítás, vt-d, ECC bármelyike kell, akkor AMD A6 6400K alulfeszelve jobb döntés lehet, alaplapot is jobbat kapsz hozzá ugyanannyiért, és bónuszként még az integrált gpu is veszélyesebb, tehát később ha esetleg betennéd tv mellé, akkor a páréves játékokkal is boldogul, XBMC-vel meg bőven és gyönyörűen. A Pentiumos megoldás egyedül akkor jó, ha később veszel i7-et, addig meg kell valami.
2014. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg van egy Celeron G1620-as procim. Remélem ez is jó lesz :)
2014. márc. 28. 22:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Az tök jó, szerintem meg se érzi, ha egyébként ilyen 10-20 bejövő kapcsolat várható, nem tudom, mi a határ, de valószínűleg előbb lesz a vinyó random elérési ideje a szűk keresztmetszet, és azon is inkább rambővítéssel lehet valamennyire úrrá lenni.
2014. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Eddig ez a konfig van:

Lenovo alaplap (LGA1155, 4xDDR3 slot)

2GB 1066Mhz DDR3

160Gb 7200Rpm (szerintem ez elég lenne hozzá)

450W Chieftec táp (új, halk féle)

Intel Pentium G620 (nem 1620 mert az nem a szervergépbe fog menni :D )

2014. márc. 30. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!