Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen formában készítsek...

Milyen formában készítsek termék katalógust, hogy azt a nyomdászok normálisan ki tudják nyomtatni?

Figyelt kérdés
Egy barátom kért meg rá, hogy készítsek neki a termékeiből egy katalógust, mivel több éves photoshop és dizájn tapasztalatom van, viszont nem tudom, hogy a nyomdászoknak milyen formában kell. Gondolok itt méretre, fájlformátumra, elrendezésre, lapszélek távolságára stb. Feltételezem át kell pakolnom majd InDesign-ba az elkészült oldalakat.

2014. márc. 31. 12:55
 1/5 Tengor ***** válasza:
Biztosan el lehet mondani általánosságban, de szerintem akkor jársz a legjobb, ha felveszed a kapcsolatot a nyomdával, aki majd csinálni fogja.
2014. márc. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na igen, eddig még nincs konkrét nyomda:)
2014. márc. 31. 13:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen egy nyomdával kell konzultálnod erről, de előtte érdemes utánanézned a nyomtatási technológiáknak. Pl ha megoldható, hogy csak 2-3 színt használj a katalógus összeállításánál jóval olcsóbb a nyomtatási költség. (Elvileg) főleg nagy tétel esetén. Fileformátum esetén én a pdf-et javaslom. InDesignba nem feltétlen KELL átraknod, viszont ott könnyebb beállítanod, hogy a különböző forrásokat tiff, png, stb.. azon dpi-re állítsa. Szóval szerintem azzal egyszerűbb. De nyugodtan elkezdhetsz dolgozni bármiben, a lényeg hogy mindenből túlméretezd kicsit a minőséget (abból könnyű lefaragni). A végső szót pedig úgyis a nyomdász mondja majd meg, mikor felveszed vele a kapcsolatot, hogy kellenek-e markerek, stb.. vagy majd ő teszi rá. A lényeg, hogy CMYK színrendszerrel dolgozz!
2014. márc. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Formátum : pdf. Jó a digitális nyomdához is.


itt nézelódhetsz példaként árakról : [link]


Sok sikert.

üdv.

2014. márc. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Drone007 ***** válasza:

Ami nagyon fontos: CMYK színrendszer, minimálisan 300dpi felbontás (ha kisebb méretű a katalógus, akkor ez felmehet 1200dpi-re), megfelelő (min. 5mm) kifutó és margin valamint standard dokumentumméretek (A/4, A/5).

A nyomdák általában fogadják a kompozit pdf anyagokat (kifutóval, tömörítésmentes képekkel, cmyk színrendszerben).

Ha nagy mennyiségű szöveges állománnyal kell dolgozz, akkor mindenképpen az inDesign a jó eszköz. Ezzel jó minőségű többoldalas katalógusok tervezhetők, sok segítséget ad az ismétlődő adatok (háttérképek, sor és oldalszámozás) megjelenítésében, és nem utolsósorban integrálhatók a psd anyagok a dokumentumba.


Sok sikert!

2014. ápr. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!