Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam meg hogy az...

Hogyan csináljam meg hogy az XP automatikusan BOOT-olja az ISO fájlt?

Figyelt kérdés
Letöltöttem és kiírtam lemezre egy XP operációs rendszert ISO képfájlban... mikor Daemon Toolsal beolvastatom a lemezt elindul a telepítő ( Rányomok h tovább/elfogadom/stb stb..)és mikor kéri hogy helyezzem be a lemezt ekkor én be teszem a lemezt és nem csinál semmit pedig le enterezem...valószínűleg azért mert nem tud mit kezdeni abban a helyzetben az ISO file-val :/ valaki segítsen

2014. ápr. 1. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Na várjál. Letöltöttél egy Xp-t és a (xp.iso)-t egy az egybe ráírtad a cd-re? Majd a cd-t berakod, a daemon toolsal megnyitod a rajta lévő iso-t?

Ha jól értem amit csináltál, akkor első körbe fogd meg azt a lemezt, és tedd a pohár alá. (ha nem újraírható, sok dologra nem lesz már jó)

következő lépésben fogd meg az iso-t ami a gépeden van és írd ki még egyszer normálisan... NEM NE CSOMAGOLD KI! viszont ne is azt az egy fájlt írd a lemezre... fogsz egy programot ami kéznél van nero, vagy imgburn, kiválasztod az iso-t és a lemezképet írod rá a lemezre, NEM MAGÁT A FÁJLT!

következő körben bootolsz cd-ről és telepítheted a windows-t :)

2014. ápr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy futó operációs rendszerre akarsz egy másik bootlemezt indítani? Az nem fog menni. Ha rendesen kiírtad az ISO-t a lemezre, akkor arról bootold a gépet. Kétszer nem lehet bootolni. :D
2014. ápr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ki sem írta CD-re.
2014. ápr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos az #1-es nagyon jól írta le, de talán ami neki magától értetődő, az lehet, hogy neked nem.

Tehát Nero-val úgy írod ki CD/DVD-re, hogy beteszed a CD-t/DVD-t az optikai meghajtóba, a Nero menü sorában klikk a CD/DVD-író-ra, a legördülő menüben klikk a CD-kép felírás-ra. Itt betallózod az ISO fájlt, majd a legalacsonyabb írási sebességgel kiíratod a lemezre.

Ha CD-ről/DVD-ről akarsz bootolni, akkor az írás befejezése után újraindítod a gépet, belépsz a BIOS-ba, beállítod, hogy az optikai meghajtóról bootoljon, elmented és csodák csodája, az optikai meghajtóról fog bootolni.

2014. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 levis56 ***** válasza:
Ha isó képfájlt írtad lemezre,nem elég hogy a gép kéri helyezzen be egy lemezt,mert úgy nem csinál semmit,lemez be gép újraindít,ha a biosban a boot sorrend cd-re van állítva akkor jó mert autómatikusan indul a telepítés,legfeljebb kiírja "a telepítés megkezdéséhez nyomjon meg egy gombot",hanem akkor állítsd át a boot sorrendet elsődleges cd-dvd-re,mentsd el a beállítást,nálam F4,ÚJRAINDUL A GÉP ÉS ELVIEKBEN JÓNAK KELL LENNI.
2014. ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Daemon Tools-szal tuti nem fogsz tudni boot lemezt indítani. :)
2014. ápr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat de nLite-val megcsináltam a "saját xp-met" és imgburn-el kiírtam és tökéletesen fut a gép :D
2014. ápr. 3. 03:35
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: ha ilyen jól megy, akkor nem is értem, hogy hol akadtál meg :) de a lényeg hogy sikerült...
2014. ápr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Útmutató videók több böngészés a neten sokat segített most már röhögve csinálom meg :D
2014. ápr. 4. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!