Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kérdéseim lennének a bitcoinna...

Kérdéseim lennének a bitcoinnal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Előszőr is 3 kérdésem lenne:


1.kérdés: Hogyan kapom meg a pénzem?

------------------------

Ezzel azt szerettem volna meg fogalmazni,

hogy meg kell adni valamilyen számlát, vagy

hogyan kapom meg? Az ok, hogy átkell váltani

meg minden, de hogyan jut ez az összeg a bitcoin

tárcáról a zsebembe?



2.kérdés: Mely szerverekre érdemes följönni?

----------------------------------

Itt most neveket kérek, tapasztalatokat

hogy melyik szerver fizet többet.


3.kérdés: Mennyit keresek vele kb.?

-------------------------

Ez most kicsit eltér a témától,

de A processzorom: AMD FX 6100 @ 3,9Ghz

(Turbo boost)


A videókártyám: ASUS R9 290 (Ref. hűtés9

@ 1075 Mhz, de a bitcoin ra csak 1000Mhz

et használok, szóval az a kérdés hogy kb

Egy nap mennyi lesz a keresetem ha egész

nap 24 órában megy?



2014. ápr. 1. 18:46
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:
Ne fogj bele! Mivel nem te találtad ki, keresni sem fogsz vele.
2014. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 cli_hlt ***** válasza:

1.


Be kell regisztrálnod valamelyik "bitcoin tőzsdén", ahol át tudod váltani valamelyik "hagyományos" pénzbe. Itt van például ez: [link]


Regisztráció után meg kell magadról adni bizonyos adatokat, hogy tudják, hogy valós személy vagy, illetve hogy nem fogod pénzmosásra használni a számlád. Ezek a következők:


- Név, cím, személyi / jogsi / útlvél száma

- Egy scannelt kép a személyidről, jogosítványodról, vagy útleveledről

- Lakcímkártya, vagy valami közműszámla, ami bizonyítja, hogy ott laksz, ahol mondod (scannelve)


2.


Amikor bitcoin-t bányásztam, akkor a BTC Guild-et használtam: [link]


Ha litecoin-t akarsz bányászni (lásd lejjebb), akkor pedig: [link]


3.


Ilyen kártyával nem nagyon éri meg bitcoint bányászni, a villanyszámlát sem fogja behozni.


Én R9 280-at használok LiteCoin-ra, 650 KH/s átlagban, és a villanyszámlát is beleszámítva a mostani árfolyamon kb. 5-6000 forintot termel.

2014. ápr. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szia! Elmondanád hogy ez mennyit keres, az oké hogy nem hozná be a villanyszámlát, de megmondanád hogy kb. mennyit keres?
2014. ápr. 2. 16:01
 4/11 A kérdező kommentje:
Litecoinnal?
2014. ápr. 2. 16:01
 5/11 cli_hlt ***** válasza:

"Én R9 280-at használok LiteCoin-ra, 650 KH/s átlagban, és a villanyszámlát is beleszámítva a mostani árfolyamon kb. 5-6000 forintot termel.

"


Hát ennyit.


A tiéd sem lesz sokkal több, talán meglesz a 700 KH/s, olyan 6000 forintra számíthatsz a villanyszámlán felül (tehát ennyi a tiszta profit MOST).


Ez persze Litecon-nal. Bitcoinnal ha szerintem ilyen 10-100 fotinos nagyságrendű.

2014. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tengor ***** válasza:
Azért az is tegyétek hozzá, hogy most lehet, hogy 5-6000 Ft, de lehet, hogy mire olvassátok a posztot már egy lyukas garast sem ér, amit kibányásztatok!
2014. ápr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja és lenne egy utolsó kérdésem: Nekem van egy bitcoin accountom, azt hasztnálhatom a litecoinhoz is vagy ahhoz külön account kell?
2014. ápr. 2. 19:12
 8/11 cli_hlt ***** válasza:

Előző: jaja, persze, az árfolyam változik. Most is leszakadt kb. 13,5 dolárról 10 köré (litecoin).


És ennek persze az ellenkezője is megtörténhet, mákos ismerősök így keresték meg 1 hónap alatt valamelyik altcoinnal a 4 videókártyájuk árát.


Ez egy magas kockázatú befektetés, és úgy is kell hozzáállni, tehát vagy évekig, kitartóan csinálni, vagy beletörődni, hogy elbukhatod a rászánt 1-200K pénzed meg néhány havi munkád. Ha nincs ennyi elbukható pénzed és időd, ÉS nem vagy kitartó, akkor ne csináld.


Kérdező: A bitcoin és a litecoin két teljesen más cryptocurrency. A legfontosabb különbség, hogy más a hash függvény, amivel a blokkokat alá kell írni. A bitcoin SHA256-tal dolgozik, a litecoin Scrypt-tel. Utóbbi sok memóriát igényel, így GPU-val és ASIC-kal sokkal nehezebb bányászni, mint a bitcoin-t.


Ezt azért csinálták, hogy ne legyen nagy előnye a speciális hardvert készítőknek.


"Bitcoint acc"-od biztosan nincs. Olyan lehet, hogy egy pooled mining-ot koordináló oldalon van egy accod. Ott valószínűleg csak bitcoin-t lehet bányászni, litecon-t nem.


Csinálj egy account-ot a wemineltc.com-on.

2014. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Bitcoint átlehet váltani sok oldalon, ilyen pl a Localbitcoins. Van aki számlán elutalja neked a pénzt, van aki Moneybookersre vagy PayPalra. Bitcoint tudsz venni, valamint bányászni is. A Bitcoin bányászat már nem kifizetődő hagyományos hardverrel, ugyanis az túl lassú és túl költséges. ASIC bányászatba érdemes belefektetni a tapasztaltabb embereknek. Ehhez a guiminer nevű programot érdemes használni: [link] Ha mindenáron csak a saját gépeden akarsz egy kis mellékes pénzt keresni, akkor én a Litecoint ajánlom. Vagy az egyéb altcoinokat. Ezeket is lehet a Guiminer valamint a Cpuminer nevű programokkal bányászni, de nem fogsz túl sokat keresni, mert ehhez külön hardvert kell vásárolnod. Voltak akik több millió forintot belefektettek, és néhány hónap múlva vissza is hozta nekik.
2014. ápr. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Irnátok nekem egy szkriptet ami ennyit keres naponta
2014. ápr. 4. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!