Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van "rendesen" működő USB-ről...

Van "rendesen" működő USB-ről indítható Windows XP?

Figyelt kérdés

Nemrég rákattantam, hogy szeretnék egy portable Windows XP-t, de nagy meglepetésemre nem túl bő a tárháza ezeknek. Talán a legismertebb a BartPE programmal készített, de nekem nem tetszett, hogy elindításkor nem nem is hasonlított egy XP-re. Az egyetlen ami tűrhető az a Hiren's BootCD, ami már tűrhető volt, de nem értem, hogy mért ennyire bonyolult ezt megoldani és a Linuxnál mért könnyebb egy Live CD-t vagy USB-t csinálni? Gondolom más a forráskódja vagy nem annyira kötött, de tényleg ennyire nehéz?


Másik kérdés, hogy miért csak FAT16-ra formázott (max 4GB) flasht lehet használni? Van valami megkötés amit csak így lehet áthidalni?


De a legfontosabb, hogy tudtok ezen a kettőn kívűl ajánlani mást, mert egy típusú gépen szeretném használni, tehát a drivereket is fel akarnám telepíteni, tehát, hogy úgy működjön a Windows, mintha nem egy !@$&! Windows 8 lenne rajta, hanem ezt bootolnám be. Lehetséges ez egyáltalán vagy túl sokat várok ettől a dologtól?


2014. ápr. 2. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Live xp van de csak korlátozott dolgokra használható.Mire kell neked?
2014. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A suliban a gépeken Windows 8 van és nagy mértékben korlátozva vagyok a Deep Freeze miatt. Még ha a Deep Freezet ki is kapcsolnám bypassal (bár a legfrissebb van rajta és emiatt nem hiszem, hogy sikerülne), akkor is leszívja a gép erőforrásait a Windows 8, de ami még rosszabb rengeteg kompatibilitási probléma adódik. Ezért szerettem volna egy működő Windows XP-t használni a gépen telepítés nélkül. Lehet, hogy megpróbálkozok akkor a Hiren's BootCD-vel meglátjuk mire megyek. DE, ha valaki tud esetleg jobb alternatívát akkor várom.
2014. ápr. 9. 15:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom xp-vel működne-e (de ha jó a win7 is)

[link]

Ez talán működhet. Egy próbát megér.

ha pedig ez sem, akkor még mindig megoldhatod egy virtuális gépre való telepítéssel és portable virtuális géppel működne elvileg. persze ha a win8ba nincs lekorlátozva és tudod futtatni.

de az első verziót mindenképp próbáld meg

2014. ápr. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja vinszont win7hez már kevés a 4GB. ehhez 8 gigás kéne, de mamár filléres egy pendrive. de ha van külső usb-s vinyó az lenne az ideális
2014. ápr. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
helyesbítek: a leírás szerint a legjobb ha minimum 15-16GB van szabadon ahova telepíted, így a pendrive már nem biztos hogy jó erre mert drága belőle az ekkora.
2014. ápr. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Linux nem jó? Én a Icepupi 012-et ajálnám figyelmedbe,300megás oprendszer de minden benne van ami egy átlag felhasználónak kel.Támogatja a többmagos gépeket is.Megéri kipróbálni nekem nagyon bejött.
2014. ápr. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenképp kipróbálom, mert bármi jobb a Win8-nál. A gépeken valamiért csak az adminisztrátor account nincs lekódolva, úgyhogy remélem nem lesz gond. A virtuális géppel csak az a gond, hogy így is gyengék a gépek, hát akkor ha közben egy Windowst is kellene futtatnia a Win8-on belül. Megpróbálom egy 16GB-os flashel, hátha működik.


Egyébként lehet, hogyha minden szakad akkor marad a Linux, de ez csak a végső eset, mert sok program nem elérhető rajta és azért csak felhasználóbarátabb egy Windows, ha nem is a hordozhatóság szempontjából.


Köszönöm a segítséget, ha vannak még ötletek várom.

2014. ápr. 14. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!