Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Keresek egy ismerőst akinek...

Keresek egy ismerőst akinek még van XP-je telepíttessem újra? Mi a véleményetek az Microsoftról?

Figyelt kérdés

Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3 rendszerem van a gépemen! Ma reggel mikor elindítottam a számítógépemet, az Operációs rendszer ki írta, hogy "Előfordulhat, hogy szoftver hamisítás áldozatává vált". Kiírta, hogy keresem az eredeti szoftvert.

Jó elismerem, hogy hibáztam, bekapcsoltam a rendszer frissítését, mivel a rendszer küldőt egy olyan olyan üzenetet, az is lehet, hogy olvastam valahol, vagy valaki mondta nekem, addig amíg el nem érkezik az az idő mikor a támogatás megszűnik, addig ne kapcsoljam ki, a frissítést. Mert a rendszer így tudja azokat a foltokat kijavítani, ahol a rendszer sebezhetővé válik.


Most meg állandóan üzenget a rendszer, hogy vegyem meg az eredeti változatot 109 Euróért. Nekem meg az volt a reakcióm rá, hogy anyád! Az egész asztali gépem nem ér annyit mit maga a rendszer 25 ezerért vettem még 2013 karácsonyán magamnak.


Minálunk az internet úgy van megoldva, hogy eleve kábelről jön a nett. És van két gép, a másik gépről érkezik a Wifi jele, mert mi Wifivel is rendelkezünk, és van a másik géphez egy modem, ami kapja a kábeles nettet, meg van egy Wifi rúter, ami a nappaliban sugározza a jelet, az én gépemen van egy jelérzékélő antenna, ami a nettet küldi a hálózati kártyába.



2014. ápr. 3. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Van valahol a neten egy .exe fájl, amivel ezt fixálni lehet, és többet nem adja ki...

Válts valami Linuxra, gyenge gépre is jó, és nem kell félni ilyeneketől.

2014. ápr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Vannak ezen az oldalon szabályok. Hogy ki mivel ért egyet, az változó. Egy dolog biztos, a szabályok értelmében egyetlen tanácsot adhatok: Vedd meg.
2014. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tengor ***** válasza:
100%

Nem ott hibáztál, hogy a frissítéseket bekapcsoltad, hanem amikor lopott szoftvert telepítettél a gépre.

Én is egy linuxot javasolnék a gépre. Netezni, filmezni teljesen jó és gyors. XUbuntut, Lubunxut v. Linux mintet javaslok XFCE-vel.

2014. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mivel már nem forgalmazzák, így ökörség elvárni, hogy azt a tanácsot adjuk, hogy vedd meg..

jelenleg három lehetőség van..

1) fogod a google-t és megoldást keresel rá. tipp: ha angolul adod meg a nyűgöd-bajod akkor több sikert érhetsz el vele. annyit segítek hogy ez az üzenet angolul amit látsz: windows genuine advantage notifications (az eltávolítás szót szerintem le tudod fordítani és mögé írni)

2) újratelepíted a rendszert

3) kidobod a kukába az egész xp-t és ráteszel egy ubuntut mondjuk. (ahogy előttem is ajánlották már a linuxot)

2014. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy ezt az XP rendszert nem én telepítettem, hanem már eleve rajta volt a gépen, a 2003-as office-al, Winamp, van azért ezen sok hányinger, ami már eleve rajta van mikor meg lett.
2014. ápr. 3. 14:15
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az információt, ez hasznos segítség nyújtás volt. Annak köszönöm, aki a három lehetőséget felsorolta, vagy még akik a Linuxot ajánlotta.
2014. ápr. 3. 14:21
 7/9 Tengor ***** válasza:
A napfény városában szívesen segítek kiválasztani a megfelelő linuxot és átállni rá.
2014. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lajos54 ***** válasza:

Addig is, amíg más megoldás nem születik, tételezzük fel a legbecsületesebb verziót: olyan gépet vettél meg, amit annakidején úgynevezett mennyiségi licensszel telepítettek (például szervizben, csoportosan). Ezeknél a gépeknél is 99%-ban bejön ez a hibajelzés. A legegyszerűbb elhárítási mód: letöltöd valahonnét a kb905474-uninstaller.exe fájlt. Ez eltávolítja azt a fájlt, ami a hibajelzést okozza.

Ha minden igaz, innét letöltheted: [link]

Lefuttatod, türelmesen kivárva, amíg dolgozik, majd újraindítás után is, amíg befejezi a dolgát, és voálá: eltűnt az üzenet...

2014. ápr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent, mert megszűnt az üzenet! letöltöttem a kb905474-uninstaller.exe fájlt, és elmúlt a fejfájásom is.
2014. ápr. 4. 09:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!