Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért változik a képernyőm...

Miért változik a képernyőm fekete-fehér foltossá/mozaikossá a dvd-re felvett film lejátszásakor?

Figyelt kérdés

XP-s laptoppal otthoni lejátszásra több filmet felvettem, melyet aztán dvd-re másoltam. Laptop-ot cseréltem, most

windows 8 (PRE) rendeszerűvel rendelkezem. Szeretem volna

megnézni rajta egy filmet, amit korábban XP-s laptoppal

vettem fel, s DVD-re másoltam. Lejátszáskor többször tapasztaltam, hogy 2-3 másodpercre a képernyő fekete-fehérre mozaikosodik. Miért? A felvétel biztos jó. Az

XP-n tökéletes volt, de a TV-hez csatolt DVD lejátszon is. Lehet hogy az új számítógépem dvd-lejátszója rossz, vagy a DVD tipusa (mínuszos) nem megfelelő a windows 8-hoz?

Köszönöm a segítséget.


2014. ápr. 3. 20:26
 1/1 Lajos54 ***** válasza:

Szerintem leginkább a lejátszó programmal lehet gond. A mínuszos/pluszos kérdés éppen a számítógépeknél szokott legkevésbé előjönni, azt nem hinném, hogy az a probléma.

Próbálj keresni olyan DVD lejátszó programot, ami Win8-ra is "hitelesítve" van. Errefelé keresgélj: [link]

Mint a találatok némelyikénél olvasható, nincs még teljesen a helyzet magaslatán a Win8... Kellhet esetleg hozzá néhány kiegészítés.

Mindezek főként azért nagyon valószínűek, mert - mint írtad - eddig az XP-n , illetve az asztali lejátszón nem voltak gondok. Bár a legújabb verziók (8.1), illetve a javítások után már kezd "kialakulni", azért a Win8 még mintha nem lenne teljesen kész minden téren. Pedig már nem annyira új oprendszer...

2014. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!