Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows server 2003?

Windows server 2003?

Figyelt kérdés
ugye a microsoft megszünteti a windows xp támogatását májustól. És szeretnék át6térni egy másik op rendszerre, de mivel a videókártyám típusa ősrégi, ezért se a vista se a 7 nem támogatja, vagyis nem kompatibilis a videókártyámmal. Viszont a windows server 2003 az még támogatja a csöves videókártyámat, a kérdés az lenne, hogy mit takar a windows server, vagyis mire való? én rátelepíthetem a gépemre? lehet rajta ugyan úgy internetezni, filmezni játszani? most linuxom van a gépen, de nagyon nem jön be. Mit javasoltok?, m tegyem fel a windows server 2003 mat? megéri?

2014. ápr. 8. 10:48
1 2 3
 1/21 Tengor ***** válasza:

A server szerver környezetbe való és nem otthoniba.

Mi a problémád a linuxszal? Tudunk segíteni?

2014. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
értem , hát az hogy exe filet nem tudok telepíteni, és fontos progik kellenének a gépre. ami mind exe fájlos
2014. ápr. 8. 10:59
 3/21 menta34 ***** válasza:
ez a #2 aranyos volt :)
2014. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Jövő nyáron megszűnik a támogatása annak is. Csak a szőnyeg alá söpörnéd a problémát.


Egyébként tudj arról, hogy a Vista meg a 7 működik XP-s video driverrel is. Nem lesz pl. aero felület, de működik.

2014. ápr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Tengor ***** válasza:
Milyen fontos progik? Wine-al próbáltad már használni őket?
2014. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Egyébként tudj arról, hogy a Vista meg a 7 működik XP-s video driverrel is. Nem lesz pl. aero felület, de működik.


Próbáltam, mert rátettem igen nincs aero felület, de egy csmó mindenbe nem tok bemenni pl. windows movie maker, mert azt írja nem támogatott grafikus vezérlő, meg a játékoknál is ezt írja, tehát értelmetlennk találom am hogy így telepítsem fel a hetet, hogy fele dolgot nem tok rajta csinálni

2014. ápr. 8. 11:40
 7/21 A kérdező kommentje:
probáltam wine alatt futtatnio de nem csinál semmit, csak rákantintok és erre ennyi XD
2014. ápr. 8. 11:41
 8/21 Tengor ***** válasza:

Amit tehetsz:

a.) használod továbbra is az XP-t, megfelelő vírusirtóval és reménykedsz benne, hogy nem lesz egy SPAM szerver a gépből

b.) gyűjtesz egy win 7-es gépre és maradsz az MS bűvkörében

c.) megismered a linuxot és átszoksz rá. Ebben nagyon szívesen segítünk, ha új témákban felveted, hogy mit is szeretnél konkrétan (az hogy elindítani egy exe fájlt az nem konkrét)

2014. ápr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"de egy csmó mindenbe nem tok bemenni pl. windows movie maker, mert azt írja nem támogatott grafikus vezérlő"


Ezek szerint nem tetted rá. Eszközkezelővel nem árt megismerkedni, mert csak a telepítő futtatása nem fog neked csinálni semmit.

2014. ápr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Még Tengornak üzenném, hogy a linux operációs rendszer, nem pedig vallás. Nincs szükség hittérítésre, mindkét oldalnak megvan a maga létjogosultsága.
2014. ápr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!