Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az oka annak hogy az új...

Mi az oka annak hogy az új pendrivomat (transcend 8 GB-os) az otthoni gépem (lenovo laptop) beolvassa felismeri, a munkahelyemen az asztali gép pedig meg sem látja?!

Figyelt kérdés
A pendrivot most vettem. Otthon rádugtam a gépemre semmi gond nem volt vele. A munkahelyemen viszont egyáltalán nem érzékeli. Más pendrivokat érzékel, szóval nem nagyon értem mi lehet. Kérem ha valakinek valami ötlete van ossza meg velem! Nagyon köszönöm!

2014. ápr. 9. 08:49
 1/7 csacsi2 ***** válasza:

Ezt a rendszergazdától kérdezd, lehet valamilyen limit van beállítva.

Megpróbálhatod, hogy 4GB nál kissebbre particionálsz és fat-ra formázod (ha nem így lenne).

2014. ápr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért nem gondolom,hogy a limitálásról lenne szó mert már használtam 8 GB-os pendrivot a munkahelyi gépemnél is

.... :(

2014. ápr. 9. 09:30
 3/7 csacsi2 ***** válasza:

arra kellene rájönni mi a különbség a régi működő és a mostani között. USB3.0 - USB 2.0?!

amúgy nem tudom...

2014. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ez egy jó kérdés...az előző amit kölcsönbe kaptam azt hiszem 3.0 volt. Hol tudom megnézni?
2014. ápr. 9. 10:00
 5/7 csacsi2 ***** válasza:

Visszafele kompatibilis, szóval nem hiszem,hogy az lenne. Szerkezeti kialakítás a különbség (kilenc pin):

[link]


viszont a Windows nak is tudnia kell kezelni (Host Controller Driver), így lehet ott a gond.Vagy a BIOS nem friss.. Valószinüleg nem nálad van gond, hanem a munkahelyi géppel.

2014. ápr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 csacsi2 ***** válasza:
2014. ápr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy a munkahelyi gépemnél van a gond mert már kipróbáltam egy kollégám gépén is és ott is jó volt. Csak nem bírok rájönni, hogy mi baja...annyit tudok még hogy mikor először rádugtam a gép újra indult azóta se látja, de többi pendrivomat igen... :/
2014. ápr. 9. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!