Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows XP helyett melyik...

Windows XP helyett melyik Linux-ot érdemes feltenni?

Figyelt kérdés

Egyik itthoni gépemen szeretnék áttérni XP-ről valamelyik Linux-ra, de nemigazán tudom, hogy melyikre lenne érdemes. A váltás oka az XP támogatásának megszűnése, és hogy ez a gép netezésre van főleg használva. Azért nem teszek fel újabb Windowst, mert azt nem bírná el. Szóval marad a Linux.

Sajnos abszolút kezdő vagyok ilyen téren, nem ismerem a Linux-okat. Melyiket javasoljátok? Melyikkel a legkönnyebb elboldogulni? Ezek magyar nyelven is elérhetőek? Tényleg nehéz rendesen beállítani őket?



2014. ápr. 10. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%

ezt a támogatottság megszűnését csak a hozzá nem értők szajkózzák hogy hú de veszélyes stb... ez csak akkor igaz ha nincs vírusírtód, ha használsz pl avast-ot akkor egyáltalán nem veszélyesebb


én pl soha nem frissítem az op rendszeremet és mégsem kapok soha semmi vírust, az egész csak arra megy hogy a sok hozzánemértő vegyen újabb windowst mert az a microsoftnak jó...

2014. ápr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 zsomkovacs ***** válasza:
A vírusirtók támogatása ráadásul azt hiszem, meg lett hosszabbítva 2015-ig XP-n... De ha át akarsz térni Linuxra, ajánlom a Linux Mint-et. Kevés erőforrást igényel, de sok program elérhető rá. Felületek közül pl. az LXDE egészen hasonlít az XP-re, de használhatsz pl. Cinnamont is. Vagy bármelyik másikat, bejelentkezésnél választhatsz, hogy éppen melyikhez lenne kedved.
2014. ápr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Attól még jól jár egy Linuxra váltással. Sebesség és stabilitás terén mindenképp. Én egy Ubuntuval kezdeném, de mindegyikből van live CD/live stick, szóval telepítés nélkül ki lehet próbálni.
2014. ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hallottam én is arról, hogy ez a támogatás dolog túl van pörgetve, de nem ez az egyetlen okom rá. A gép már 5 éve nem volt újrarakva, nagyon be van már lassulva, XP telepítőm meg nincs itthon, ráadásul feleslegesnek tartom már visszarakni rá. Ezért is kérdezem, hogy milyen Linux-ot lenne érdemes választani.


Amúgy van ezekkel foglalkozó honlap, ahol le van írva kicsit részletesebben, hogy mit hogy kell csinálni rajta az első telepítés után? Pl beállítások és hasonló dolgok.

2014. ápr. 10. 19:49
 5/14 anonim ***** válasza:

Linux Mint netezésre tökéletes sőt. Legyen egy jó antivírus a gépeden, plusz hozzá malwarebytes heti ellenőrzésre. Mindig a legfrissebb böngésző és még egy darabig eltudsz az XP-vel lavírozni.

Azért szerintem frissítsd még utoljára az XP-ét, most jött hozzá javítócsomag.

2014. ápr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Windows starter szinte mindenen elmegy és normális op rendszer,nem kockáknak való linux.
2014. ápr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az Ubuntunak és a Mintnek is van saját honlapja és fóruma, ha ez akadály lenne, magyar nyelvű is, de nem atomfizika a beállítása.
2014. ápr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Linux Mint

[link]

2014. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Maga a gép mennyire meghatározó egy Linux verzió kiválasztásánál? Értem ezt a rendszerkövetelményre. Mivel régi gépről van szó, a Win7-et már nem vinné. A Linux-okkal mi a helyzet? Mennyire gépigényesek?
2014. ápr. 10. 19:59
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha az XP ment, szerintem nem lesz gond.
2014. ápr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!