Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan rootoljam a Samsung...

Hogyan rootoljam a Samsung Galaxy Core Plus-omat?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 11. 22:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Ez nem működött?


[link]

2014. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Ezzel régebben próbálkoztam, de a framroot progiban nem volt "gandalf" gomb :/
2014. ápr. 12. 07:57
 3/28 A kérdező kommentje:
Valakinek még ötlete?
2014. ápr. 14. 21:31
 4/28 anonim válasza:

Mindenekelőtt tegyél fel minden drivert a gépre. Én Win 8.1-et használok, nekem csak a Kies-t kellett feltennem és csatlakoztatni a telómat, ezután települt minden driver. Fontos, hogy tegyük Download módba a telónkat, hogy a mód driverei is felkerülhessenek. Teló kikapcs, majd Hangerő le+Középső gomb+bekapcsoló gomb...ezt nyomjuk egyszerre egészen addig, ameddig ki nem írja, hogy Vol Up: Continue, Vol Down: Cancel. Itt értelem szerűen engedjünk el mindent és nyomjuk meg egyszer határozottan a Hangerő fel gombot.


1) Beregisztrálsz a www.sammobile.com oldalra. A regisztráció ingyenes, nem kell félni semmitől.

2) Miután bejelentkeztél a sammobile-ra kattintasz fent a Firmware(negyedik) szövegre.

Kicsivel lejjebb van egy rész, hogy Search device here... na ide beírod, hogy SM-G350. Miután beírtad lejjebb görgetsz és letöltöd ezt a verziót:


SM-G350 South East Europe 2013 November 4.2.2 G350XXUAMKC G350OXXAMK1


Letölteni úgy tudod, hogy rákattintasz és a következő oldalon a Download gombra nyomsz.


3)Ameddig tölt a szoftver addig szükség lesz egy Odin nevű progira. Innen le kell tölteni:


[link]


Katt lent a Save gombra, majd az előugró ablakban a Download gombra.


FIGYELEM! MOST NAGYON FIGYELJ ÉS KÉSZÍTS BIZTONSÁGI MENTÉST MINDEN ADATODRÓL, MERT A TELEFON FORMÁZÓDNI FOG!


4) Ha lejött minden akkor indítsd el rendszergazda módban az Odin-t(Odinra jobb klikk és Futtatás rendszergazdaként).

5)Az Auto Reboot és F. Reset Time legyen bepipálva, semmi más! NAGYON FONTOS!

6)Csomagold ki az előbb letöltött Firmware-t. Találsz benne egy tar.md5 fájlt.

7) Odin-ban kattints az AP gombra(második felülről)jobb oldalt és tallózd ki az előzőleg kicsomagolt Firmware-t. Miután végzett az md5 ellenőrzéssel jelezni fogja bal oldalt egy ilyen végű szöveggel:


<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..


8) Most jön az a rész, hogy Download módba kapcsoljuk a telónkat. (Teló kikapcs, majd Hangerő le+középső gomb+bekapcs gomb tart, majd, ahogy az elején leírtam, vol up-ot kell nyomni, hogy belépjen a download módba)


9) Miután a jobb oldali képet látjuk:


[link]


csatlakoztassuk telónkat a géphez. Ekkor el kezd dolgozni az Odin. Töröl, formáz, ír stb...hagyjuk nyugodtan a készüléket, nehogy megszakadjon az adatátvitel, mert ha sikerül leválasztani, akkor valószínű kuka a teló. Szóval figyeljünk, hogy jó USB portra dugjuk, ne legyen sérült a kábel, és ne essen le a teló. Akkor lesz kész a teló, amikor az Odin-ban Removed, Completed sorokat láthatunk zárásként és már kapcsol is be a teló. Ha rajt hagyjuk az USB-n akkor amikor az Odin kiírja, hogy PASS bal fent, és a teló is be van kapcsolva, akkor tuti kész, lehúzhatjuk a gépről.


10) Vedd kézbe a telódat.

Menj a Beállítások->Egyebek->Az eszköz névjegye menüpontra és nyomkodd addig a Bulid száma szöveget, ameddig ki nem írja, hogy fejlesztői mód aktiválva vagy hasonló, még számol is vissza, hogy mennyi nyomásra vagy tőle. Ha megvan, akkor visszamész és már meg is jelent a Fejlesztői beállítások. Belemész ebbe a menüpontba és bepipálod az USB hibakeresést. Ezután visszamész a Biztonság menüpontba. Itt az Ismeretlen forrásokat bepipálod.


11) Letöltöd a KingoROOT-ot:


[link]


Feltelepíted és elindítod rendszergazdaként. Most csatlakoztasd a készüléked és vársz, ameddig újra nem indul a telefon. És kész is :) Van SuperSU a menüben. :)


SEMMILYEN FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK, PONTOSAN LEÍRTAM, ÉPP MOST CSINÁLTAM MEG, ÉS MŰKÖDIK A TELEFONOM! Sok Sikert

2014. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
Elég K.va hosszú lett, de próbáltam szájbarágósan, nem tudom ki mennyire ért hozzá, szóval legyen sok Rootolt teló, minthogy kuka és idegbaj, mert lassú...
2014. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Húha, köszönöm fáradozásod, azonnal kipróbálom :D
2014. jún. 8. 20:47
 7/28 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy min. 60%-osnak kell lennie a telefonnak, ez igaz?
2014. jún. 8. 21:19
 8/28 A kérdező kommentje:
Még egy probléma, amikor szeretném kicsomagolni az .md5 fájlt, ezt írja ki: C:\Users\user\Downloads\G350XXUAMKC_G350OXXAMK1_SEE.zip: Az archívum vagy ismeretlen formátum, vagy sérült
2014. jún. 9. 08:27
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, működik!! :)
2014. jún. 9. 21:34
 10/28 anonim válasza:

Igen, az akksi minimum 60%-ra legyen feltöltve. Az biztos határ, nem fog lemerülni.

Ezt csak így megjegyzem zárójelben, hátha más is olvassa és kétségei támadnának: A szoftver felrakása nem jár garanciavesztéssel(a szoftver hivatalosan kiadott), úgy tudom a rootolás sem. Ha mégis garancia miatt be szeretnéd adni a telefonodat, mert elromlott, akkor csak download módba kell tenni(a Samsungok nem halnak meg egy könnyen szoftverileg) és rátenni Kies vagy a fent említett Odin módszerrel a legújabb rendszert és kész is, nyoma sincs a root-nak.

Örülök, hogy segíthettem, leírást xda-n sem találtam normálisat, szal muszáj volt magamnak kitalálni vmit. :)

2014. jún. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!