Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Csak pendriveról lehet windows...

Csak pendriveról lehet windowst telepítenem uefi módban?

Figyelt kérdés

A dvd írómat nem látja semelyik sata portról sem uefi módban, a pendrive meg teljesen bios kompatibilis módban is fel van sorolva kétszer, egyszer uefi előtaggal is. AsRock B85M Pro 4, uefi verzió 1.6, optikai Samsung SH-222AB


Az szokott lenni ilyenkor a baj, hogy az olvasó nem tud uefi módban (wtf?) működni, vagy inkább az alaplap "jellegzetessége" ez? Lesz esélyem egy win7-et feldobni pendrive nélkül? Tudom, 2-3000Ft, de most az is nélkülözhetetlen összeg, meg nagyon jó bios módban is, de azért mégiscsak kipróbálnám, mit mutat. Van is külön leürített hdd berakva rendszernek, így a GPT-re átállás is kipipálva, már csak annyi kellene, hogy el lehessen indítani a telepítőt.



2014. ápr. 14. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
mert mire való az uefi? nekem is van de én sima hagyományos módon telepítettem pendrive-ról.
2014. ápr. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az efi az új bios. Ha később lesz valami kizárólagos előnye (mert kétségkívül röptében fejleszthető, bővíthető, javítható, ez a legnagyobb előnye a bioshoz képest), ami miatt már nem csak "jobb lenne" átállni rá, hanem igen ajánlott lenne, elég macerás lehet, főleg komoly feladatokra szánt gépeken. Egy ma esedékes újratelepítéssel megelőzhető lenne egy későbbi, alapjában véve fölösleges újratelepítés csak azért, mert a Win UEFI módban csak GPT lemezre hajlandó felmászni. Emiatt csinálnám most, hogy ha később növekedne valamiért a kényszer, ne akkor kelljen észbe kapni. Sok vizet nem zavar egyébként a korai átállás se, inkább a gyors boot meg a GPT kvázi-korlátlan particionálhatósága fog érinteni, a kiforratlanság annyira már nem lehet gond. Leszámítva ezt a kis gikszert, hogy az írómat UEFI módban nem látja ez a kedves kis AsRock lap. Nem tudom, hogy szokott lenni ilyenkor, hogy az író cseréje megoldhatja-e, vagy felejtsem el ezen a lapon, hogy nem lesz regresszió a bioshoz képest az uefi.
2014. ápr. 27. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!