Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Be akartam kapcsolni a gépem...

Cocus23 kérdése:

Be akartam kapcsolni a gépem és elindítottam betölt, bejelentkezik 1 kis időre felvillan egy kis ablak, ami ezt írja:windows system32 shutdown. Exe majd kikapcsolja a gépet. Mit tegyek hogy használni tudjam a gépem? Remélem nem kell újratelepítenem?

Figyelt kérdés
Jelenleg még xp-n fut most akartam lementeni róla mindent és telepíteni.

#xp rendszer
2014. ápr. 16. 21:27
 1/5 Tengor ***** válasza:
Csökkentett módban mi a helyzet?
2014. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lajos54 ***** válasza:

Ez a Windows fájl gyakran fertőződik a "Trojan:Win32/Agent.ADA" vírussal. Érdemes csökkentett módban (mivel akkor remélhetően nem indul el) egy alapos vírus és Malware keresést végezni.


Már a Windows98-nál is volt egy hasonló, ha nem volt telepítés után azonnal felrakva hozzá egy javítás, szinte biztosan fertőződött. A gép indulása után kiírta"A számítógép 1 perc múlva kikapcsolódik". Az 1 perc viszont kevés volt a javítás letöltésére, másik gépről kellett "áthozni".

Valami hasonlóra gyanakszom itt is...

2014. ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tengor ***** válasza:

Ne privátba!

Csökkentett módban úgy tudod elindítani, ha betöltés közben az F8-at megnyomod.

2014. ápr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sajna nem reagál az F8-ra semmit.Ötlet?
2014. ápr. 17. 20:46
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Azt mindenképpen próbáld meg, hogy amíg a javítással kísérletezel, ne legyen internetkapcsolat.

A csökkentett mód eléréséhez (hacsak azt valami vírus vagy hasonló meg nem gátolja) valóban az F8 kell, de nem mindegy, hogy mikor van lenyomva. Végsősoron az is megoldás, ha már a bekapcsoláskor lenyomod, és addig nyomva tartod(nem foglalkozva a közben hallható "csipogással"), míg be nem jön a választás lehetősége.

Ha semmiképpen nem sikerül így elindítani a gépet, még megoldás lehet, ha kiszeded a HDD-t, azt egy másik géphez csatlakoztatva plusz meghajtóként nézeted át vírus és malware-keresővel.

2014. ápr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!