Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy . Deb kiterjesztésű fájlt...

Egy . Deb kiterjesztésű fájlt szeretnék telepíteni de nem tudok se 32 se 64 bites programot telepíteni. Ezt írja a terminal package architecture amd64 does not match system (i386) Mi lehet a baj? Az lehetetlen hogy eggyiket se lehessen telepíteni.

Figyelt kérdés

A másik kérdésem az pedig az hogy lehet megoldani hogy írkálja ki folyton hogy minden módosításhoz vagy másoláshoz engedélyt kell?Már elég régóta szenvedek 1 program telepítésével.Még a .deb fájl el is megy de a tar.gz ne is beszéljünk róla.egy cubieboardra van rárakva egy Lubuntu nevű rendszer!

ARMHF típusú architectúrás.először is belépek rootba:

1. sudo su root

2. cd/home/linaro/Downloads (letöltési mappába ugrás)

3. ezután ami benne van a könyvtárba deb fájl az ezzel telepíteném de hibát ír.: sudo dpkg -i teamviewer.deb

hiba: "package architecture (amd64) does not match system (i386)"

De ugyanezt írja mindegyik fájlnál ami .deb típusú. Próbáltam letölteni 32 és 64 bitest is de semmi.A Flash telepítésnél meg jogot kért mert egy fájlt be kellett másolni a böngésző mappájába amit nem engedett.(admin jogot kért.)

Próbáltam telepíteni synaptic segítségével de azt meg nem tudom hova telepíti és sehol nem találom.


Módosításra példa a tárolók nevű forrásfájl etc/sudoers



#linux #root #Lubuntu #DEB telepítése
2014. ápr. 17. 09:05
 1/2 Tengor ***** válasza:

Teljesen normális, hogy ARM-os oprendszerre nem tudsz 32 és 64 bites progikat tenni, mert más az architektúra. Úgy, ahogy 32 bites oprendszeren sem fogsz tudni 64 bites v. ARM-os v. Spark-os progikat futtatni.

Keres ARM verziót, esetleg a forrásból próbáld meg fordítani !(itt lehet kilépni a mezei linuxis userek köréből)

2014. ápr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Esetleg a repókban nincsen eleve meg a program?
2014. máj. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!