Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kettes komplemens...

Hogyan lehet kettes komplemens módon ábrázolni a 16-os számrendszerben? Vagy egyáltalán lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
A kettes komplemens módú ábrázolás = a szám negatív ábrázolása. Ezt tudom hogy kell ábrázolni 2-es számrendszerben de 16-osban nem tudom.

2014. ápr. 22. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért oda én nem tennék egyenlőségjelet, mivel máshogy is lehet negatív számokat ábrázolni a kettes számrendszerben... (Nem véletlenül KETTES komplemensnek hívják, mivel van EGYES is, és abból kell átszámolni a KETTESBE...)


Szerintem lehetne vlaami hasonlót csinálni, DE a végén oda jutnál, hogy egy számról nem tudnád eldönteni, hogy az most negatív vagy pozitív... Mert (ugye?) a kettes komplemensnél az első bitből ki lehet találni.

Valami olyasmit mondjuk el tudok képzelni, hogy ha pl. az első szám 0-7, akkor pozitív, különben (8-f) negatív...

2014. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem
2014. ápr. 22. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!