Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számitógép tisztítási módok?

Számitógép tisztítási módok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Van egy gépem .

ház: Asus Vento A8 classis

Van benne egy gyári hűtő és a napokban nagyon sok port fujtam ki onnan


Azt szeretném kérdezni hogy vannak-e olyan tisztítási módok amelyekkel a hűtőbordáktól neg az ilyen helyekről a port ki lehetne fujni ?


( Sűritett levegő spray-t nem akarok venni!!)

Pl: a lufi az nem jó?

Tehát ilyen otthoni eszközökre gondolok! :)



2014. ápr. 24. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
A lufi kiváló ötlet.
2014. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én azzal szoktam, amivel a kisebb medencéket meg az ilyen vízi felfújható kacatokat szokták. Most nem jut a neve az eszembe :D
2014. ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pumpa.
2014. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én porszívóval szoktam az asztali gépem, de laptopnál jobb a sűrített levegő.
2014. ápr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Á Tényleg a pumpa és jó ötlet :D
2014. ápr. 24. 21:12
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen porszivóval én is szoktam meg ecsettel :)
2014. ápr. 24. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:
zuhany rózs alá tolod . de kizárólag ha acél ötvözet!! mert akkor nem rozsdásodik be !!!
2014. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megelőzés: gépház magasan, házhűtés a szükséges minimum fordulatra szabályozva, és "pluszos" nyomás, tehát kicsit mindig több a beáramló levegő (a táp által kihúzott mennyiséget sajna pocakkal kell számold)


Gyógymód: slotok (pci és ram) porszívócsőre vagy szűkítőfejre szigszalagozva egy toll eleje (igazi szűkítés), kondik közt is hálás. Általában a szűkítőfej oké. Az elektrosztatikus szutyok elkerülése érdekében legyél gyors, és tartsd az 1 centi távot (hegesztők előnyben, mint mindig)! A pumpa kizárólag akkor jó, ha évek óta csak ígéred, hogy megolajozod majd, és persze akkor, ha labdapumpa kimondottan. Cukrász festékszóró kompresszora lenne az ideális, csak ugye...


Az se lenne rossz, ha autó levegőszűrőn keresztül lehetne behúzni a friss levegőt, és sima furatnál azért porállóbb lenne a kiömlő is. Meg ugye videokártyán még egy ugyanolyan... De átlag lakóházi porhelyzetnél a magasba helyezés tökéletes, ha a cél annyi, hogy ráérj 3 vagy több évenként kitessékelni a pókokat a rigből.

2014. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!