Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Belassult a gépem, olyan...

Belassult a gépem, olyan 10-15 másodpercenként beszaggat?

Figyelt kérdés

Üdv.

Már kb. olyan 2 hete fent áll 2 probléma, és már kifogytam az ötletekből. Bármit csinálok a gépen, youtube, facebook, vagy akár mindenből kilépve csak az asztalon vagyok kint, akkor is ilyen 15 másodpercenként beszaggat. (Pl. görgetésnél megáll a kép, aztán olyan 3 másodperc múlva továbbmegy, vagy mozgatom az egeret, hirtelen megáll egy kis időre, stb...)

Viszont, ha játszok bármivel, akkor az nem szaggat be... Mert sok oldalon olvastam ilyen lagg spike-okról, meg FPS esésről, de úgy néz ki, hogy nálam nem ez a probléma, mert a játékok zavartalanul működnek.


A második pedig, hogy régebben (meg gondolom mindenkinél), amikor ki akar törölni valamilyen szövegmezőből betűket a backspace-szel, vagy akár delete-tel, akkor nem gyorsan, illetve gyorsulva törli, hanem kb. másodpercenként 1-et.


CCleanert futtattam, töredezettség mentesítettem, vírusírtót is lefuttattam nem egyszer (AVG 2014), és semmi javulást nem hozott. Valaki tudna adni bármilyen tanácsot? Vagy már csak az újratelepítés javíthat a helyzeten?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2014. ápr. 25. 14:01
 1/2 csacsi2 ***** válasza:

Töltsd le ezt a ccleanerhez:

CCenhancer

[link]

majd futtasd (download latest), kibővíti a ccleanert, majd pipálgass...


Milyen registry tisztítót használsz? csak mert a CCleaner-é nem hatékony.Sajnos ami hatékony az fizetős...

Jv16PowerTools, Registry Reviver...ezek képesek tömöríteni a Registry-t is.


Mivel töredezettségmentesítetted? Csak mert az XP-nél pl semmit nem ér.

Használj külön programot: Diskeeper, vagy ingyenesbe találsz párat pl Pirifrom defraggler vagy Auslogics Disk Defrag...


Futtass malware írtót :

Malwarebytes

[link]

(AVG-t én lecserélném valami jobbra...comodo,panda...)

[link]

Ellenőrizd a böngésző bővítmények frisseségét, tiltsd viszont ami nem szükséges!


Ellenőrizd a merevlemez állapotát:

Hard Disk Sentinel

[link]

(javítható)Hibás szektorok esetén futtassd a hibajavítást.

futtatás: cmd

Parancssor: chkdsk c: /f/r/x


Nézd meg közben a géped erőforrásait mi fogy el (CPU,RAM)és mi fogyasztja el!

Nézd meg nem melegszik-e túl valami AIDA64 (ha jó a játék közben akkor nem hiszem de..)

Nézd meg az eseménynaplóban milyen hibákat ír és törekedj a kijavításukra!

frissítsd le a régi driver-eket (hálózati kártya 1st)


A firefox eléggé meg tudja enni az erőforrásokat és több folyamat is fut vele (plugincontainer,maintrance service) ezeket ki lehet kapcsolni, ill. a hardveres gyorsítást ha nem kompatibilis (videokártya driver frissítés ha lehetséges).

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..


Összegezve először jöjj rá mi okozza (processzorterhelés,ram elfogyás...)

takarítsd ki hatékonyan a szemét fájlokat és a registry szemetet!

Majd ellenőrizd az eszközök állapotát (szektorhiba,töredezettség merevlemeznél, hőmérsékletek)...

2014. ápr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Váó! Nagyon szépen köszönöm!
2014. ápr. 26. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!