Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nincs szinkronban a...

Miért nincs szinkronban a hangsáv? (Lent a többi)

Figyelt kérdés
Meg van ugyanaz a film angol nyelven és magyar nyelven is, de az angol jobb képminőségű, mint a magyar, ezért kiexportáltam a magyar hangot a videóból, majd egy programmal beletettem az angolba. Nyilván tisztába voltam azzal, hogy azért kell állítani az időzítésen, mert nem biztos, hogy ugyan akkor kezdődik a videó, ezért egy effekthez pontosan hozzáállítottam a magyar hangsávot, így gondoltam biztos szinkronban lesz végig. De körülbelül csak az első egy perc van szinkronban, utána elkezd késni és a végére már nagyon sokat fog késni. Ez miért van, esetleg a magyar videóból jelenetenként néhány milliszekundumot mindig kivágnak és így elcsúszik az egész?

2014. ápr. 25. 17:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Most egy más mellet lejátszottam a két filmet, és igen, egyre többet elkezd késni az angol a magyarhoz képest, gyorsabb a magyar, ez miért így csinálták??
2014. ápr. 25. 17:53
 2/3 Lajos54 ***** válasza:

Hasonlítsd össze a két fájl lejátszási időtartamát (minimum századmásodpercnyi pontossággal).

Ha a kettő között bármennyi eltérés van (és ez nagyon valószínű), nem csoda, ha szinkroncsúszás lép fel.

Akár más formátumba konvertálunk egy videóanyagot (filmet), akár csak minőségbeli különbséggel (vagyis például nagyobb tömörítéssel hozunk létre kisebb fájlméretet), a lejátszási időtartamban is lesznek kisebb-nagyobb eltérések.

Egyszerű nézésnél ez fel sem tűnik, hiszen nincs szó akkora sebességváltozásról, de ha az egyik hangját a másikra tesszük, eleve nem lehet jó a szinkron.

Az ilyen "átszinkronizálást" sok-sok aprólékos munkával lehet elfogadhatóra elvégezni, de még akkor sem lesz igazán tökéletes.

Gondolj csak bele, legyen szó bármilyen formátumról, a kisebb igényeket kielégítő DivX-től a lényegesen jobb DVD (Mpeg2)-ig, valamennyi úgynevezett VBR technikával (VBR= Variable BitRate, változó bitráta) dolgozik. Ez azt jelenti, hogy folyamatosan, a tartalomtól függően váltakozik a tömörítés mértéke, tehát az anyagon belül is lesznek eltérések a lejátszási időben is. Ez egyszerű nézés közben nem zavaró, de nyersanyagként nem lehet ezeket az anyagokat olyan egyszerűen felhasználni.

2014. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Végül is logikus, pedig jó ötletnek tűnt. :D Köszi a választ!
2014. ápr. 25. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!