Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen/melyik operációs...

Milyen/melyik operációs rendszer lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Nagyon régi már a gépem, és iszonyú lassú.

Adatok: Win7 Ultimate (Service Pack 1)

Minősítés: 3,2 Windows-élményindex

Processzor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU

2.33 GHt

RAM: 1,00GB

64 bites op.rendszer



2014. máj. 2. 12:01
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Továbbra sem tudom laikusként eldönteni melyikőtöknek van igaza. De azt továbbra is hangsúlyoznám, hogy egy forintom sincs (ételre sem, nem hogy bármilyen pc-dologra), így kérlek a bármilyen anyagi vonzattal járó lehetőségeket nem írni.


Felesleges program: mivel tudom, hogy a google a barátom, ezért nyilván minden oldalt megnéztem, amivel lehet a win7-et gyorsítani (és az xp-t), ezért mindent elvégeztem rajta, felesleges programok törlés, töredezettség-mentesítés, automatikusan induló programok szelektálása, stb stb stb stb... Tehát valóban nincs rajta SEMMI felesleges. Rendszer hibaelhárító, hibakereső, mindent lefuttattam az ég világon, de sehol semmi hibát nem talált, ami ugye azért érdekes, mert mégis lefagy folyamatosan, és ha működik, ugye ezt már írtam, gyök kettővel...

(Ugyanez a helyzet egy másik gépen, igaz az is egy ezer éves, notebook- Dellmini- és lassú, de azon sincs semmi felesleges, mindent lefuttattam ott is, bár a notebook az ereceti ezeréves xp-jével így is gyorsabb mint a gép, igaz csak és kizárólag alap dolgokat hajt végre, filmnézés már luxus lenne rajta...)


Win8: mivel megoszlanak a vélemények, biztos ami biztos alapon kigugliztam, hogy hogy derül ki biztosan megfelel-e a gépem a rendszerkövetelményeknek. Eredmény: a win7-es asztali gépen nem is tölti le a segédprogramot ami elvégezné, nem reagál a gép semmi ilyesmire. Az xp-s notebookon pedig azt írja, hogy xp-ről nem lehet win8-ra váltani.


Továbbra is várom segítségeteket! Köszönöm!

2014. máj. 3. 10:49
 12/36 A kérdező kommentje:
Nos, a win7-es asztalin mégis elindult a win8-ellenőrző program: LEGALÁBB 2GB kéne, az enyém ugye pedig csak 1.
2014. máj. 3. 10:56
 13/36 csacsi2 ***** válasza:

aerot is kikapcsoltad? az igencsak megfogja. Minden esetre, ha semmivel sem jó akkor fizikai problémák vannak.

Ellenőrizd a merevlemezek állapotát (Hard Disk sentinel).

Lehet túlmelegszik (aida64 stabilitásteszt)

XP-n kívül még a Vista-t is felteheted (ha már visszafele megyünk), de valószinü, hogy fizikai jellegü a gond ,amit viszont nem lehet költségmentesen megoldani!

Ha jól értem még az xp is lassú az asztalin? Ez érdekes, mert nekem 1.5Gb RAM -mal, 1.8 GHz -s egymagos processzorral és sokkal régebbi gépen is gyors (XP x86)...

Ellenőrizd a fizikai eszközöket, jobbat nen tudok!

2014. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 csacsi2 ***** válasza:
kimaradt, de gondolom a drivereket (friss) feltelepítetted?!
2014. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Igen, mindent megcsináltam rajta. Telepítettem azt a hdsentineles programot, ami összesen 3 órámba telt (mivel lassú, és mire megnyitotta az internetet, és mire egyet tudtam kattintani, mire letöltötte-bár ez csak pár perc volt) szóval az eredmény: minden 100%-os, "A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem." Hőmérséklet: 35


És az xp a notebookon van, nem az asztalin.

(Nem sikerült feltelepíteni, boothoz meg nem igazán értek. Telepítő lemezt érzékeli, de mégis automatikusan a win7-et indítja el.)

Aztán meg elbizonytalanítottatok :)


(Bekapcsolva a telepítő xp32-es lemezt azt írja ki, hogy ha felrakom ezt a régebbi verziót, akkor MINDEN adat, dokumentum, és minden elveszik. Márpedig van több mint 250 létfontosságú adat/kép/stb a gépen (Nem a C-n hanem a D meghajtón) ami nem veszhet el. Nem, nincs külső vinyóm, és pénzem sincs, és a notebook memóriája fele ekkora sincs hogy ideiglenesen átmenthetném.


Hogyan tovább?

2014. máj. 3. 12:45
 16/36 anonim ***** válasza:

off. Igen kifejteném bővebben. "A 64 bites operációs rendszer nyújtotta előnyök főleg akkor láthatók, ha nagy mennyiségű közvetlen elérésű memória (RAM) van a számítógépen telepítve (általában 4 GB vagy több RAM)."

A 64 Bites windows-oknak általában Nagyobb a tárhelyigénye, plusz ugye 1-2 gb ram esetében SEMMI előnye nincs,ezért jobban megéri a 32-bites "kisebb" windows. Javíts ki ha rosszul tudnék valamit. :)

2014. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 csacsi2 ***** válasza:

Igen, mondjuk a nagy címtárméreten kívül van még néhány előnye az x64 pl a relatív adathozzáférés, lebegőpontos számítás...

Mindegy is, mert ami nem sok az kevés!

A kérdező írta, hogy nincs keret a bővítésre, viszont a RAM bővítés elkerülhetetlen lesz! 1GB manapság nagyon kevés, lassan a Firefox -nak is több kell! Még a leg költséghatékonyabb venni bele RAM -ot, mert akármit is tesz fel a programok is többet ígényelnek! Nálam (XP) 1.5 GB ram is olykor kevésnek bizonyul. Jelenleg bögésző fut és 35% szabad van, tehát 1GB -on felül. Virtuális memóriából meg lassú (főleg egy lassú lemezen)

Flash player-nek is az utóbbi időben igencsak megnőtt a gépígénye és az csak egy beépülő és nem HD videókról beszélek. Szóval nem tudok mondani olyan választ ami ne járna költségekkel ezen a gépen! xp win'98 és így tovább lehet visszamenni az oprendszerekkel de nem sok értelmét látom úgy hogy a gép annyira nem rosz hogy ne futna rajta el egy modern rendszer, csak a RAM miatt. Lehet feltenni linux -ot is az nem terheli úgy mint a windows.

2014. máj. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

#8 az a baj az xp-vel, hogy a c2d processzor egy dupla magos, amit az xp nem jól kezel.


Ugyanezen okból érdemes 64 bites rendszerrel használni a 64 bites processzort, mert így jobban fog futni.


Nagyobb a tárhely igénye a 64 bitesnek, nos, megnézted mennyivel is foglal több helyet? szintúgy 10 GB helyen bőven elvan, mint a 32 bites. Vagy memóriára gondoltál? A 64 bites nem több RAM-ot használ, hanem többet tud kezelni.


#10-es: a win7 kisebb erőforrással megelégszik, mint az xp, ha rendesen be van állítva. A win8 pedig alapjáraton is többet eszik, mint a win7. szóval számold ki...


Kedves kérdező:

"Továbbra sem tudom laikusként eldönteni melyikőtöknek van igaza."

Nos, igen. Sok önjelölt informatikus képes összezavarni az felhasználókat a hozzá nemértésükkel. Engem is lehülyéznek néha ezek, miközben én vagyok, aki több mint 10 éve vagyok informatikus egy nagy cégnél, több száz számítógéppel a kezem alatt.


A lényeg, ahogy "csacsi2" is írta, jól be kell állítani telepítés után.


#4-es voltam.

2014. máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

köszönöm. arról meggyőztetek, hogy így is úgy is kell a 2gb ram (akármi is legyen az) :)

nos, mint már írtam nincs pénzem, még ételre sincs (úgy kéregetek) és hogy bármi munkát eltudjak végezni, kéne a gép. szóval a kérdés, ha mégis ne-adj-Isten sikerülne valakitől kapnom egyet, van bármiféle követelmény ami jó vagy nem jó a gépembe? Vagy teljesen mindegy, csak 2gb és ram legyen... (gondolok itt a sok adatra amit 1-1 ramhoz megadnak, mhz és társai)


Illetve, találok valahol leírást/képet/videót bármit hogy hogy tudnám kicserélni?


Egyébként... ugye a c a rendszeré, a d a személyes dolgaimé. Ez azt jelenti ha szétbontom a gépházat, akkor két külön "lemez" lesz benne, vagy egy alkatrésznek a virtuális kettéosztása? (Mert akkor ugye kilehetne venni fizikailag az adatokat (mint egy külső meghajtó) és megnyugodnék hogy még véletlenül sem törlöm le.

2014. máj. 4. 21:57
 20/36 A kérdező kommentje:

Ja igen, és a processzor (gondolom az is egy külön elem a gépben) nem baj ha marad, vagy az jó benne legalább?


Elnézést a szőkeségemért, de az életem múlhat rajta.


És nagyon nagyon köszönöm a segítségeteket!!!!

2014. máj. 4. 21:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!