Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Házi stúdióba szeretnék egy...

Házi stúdióba szeretnék egy jó mikrofont, de nem tudom melyiket válasszam? Jó lenne egy hozzáértő segítsége.

Figyelt kérdés
Kinéztem egy Shure-t, meg egy Neumann-t, de az utóbbi már elég húzós áron van, nem tudom mennyiért és milyen minőségű mikrofont éri megvenni. Cubase-t használunk.
2009. dec. 25. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Én segítek szívesen. Milyen keverőtök van? Jó, Cubase, de min megy be a jel a gépbe? Mert a csatlakozón is múlik, mit érdemes venni. A profibb cuccok mind XLResek.
2009. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mégis hol számít, milyen a keverő mikrofonvásárlásnál?

Stúdióba való mikrofon CSAK XLR csatlakozóval lehetséges, nyilván nem 200-ft-os kínai számítógépes mikrofont szeretne venni.

Sokkal inkább az a kérdés, mire akarják használni és mekkora anyagi keret van rá.

2009. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hé, házi stúdióról van szó, és a Cubaset sem használják az igazán nagy stúdiók. Szerintem jogos a kérdés az XLRel kapcsolatban. Egy csomóan azt sem tudják, mi az.
2009. dec. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A RODE egyébként gyárt 3,5ös jackes mikrofonból sokat, és az ugyan nem szar kínai.
2009. dec. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Maradjunk az XLR-nél .... úr isten, nehogy jackest vegyél, főleg studiomikihez ne.

Senheiser cuccokat tudom ajánlani, de csak szakboltból mert rengeteg a gagyi copy.

2009. dec. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
behringer xenix 1204-es keverőnk van xlr bemenettel és fantomtáp lehetőséggel. A szám.gépben EMU 0404es hangkártya van. Énekes vagyok, komoly műfajban, hobbi szinten fogalkozom a könnyűzenével, ezért rendezgetnék be egy kis homestúdiót. Alapok vagy vannak, vagy gyártok szintivel. Kb 150ezret szánnék egy jó kondenzátor mikrofonra, eddig 2-t néztem ki, shure pg42, ez az olcsóbb 50ezer kb, vagy 150ért neumann tlm 102es. Nem tudom, érdemes-e a drágábbat venni, vagy ahhoz kellenek más minőségibb cuccok is, meg van-e akkora különbség a 2 mikrofon között,... hangminőségbeli?
2009. dec. 25. 23:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Vannak tanítványaim, ismerőseim is, akiket érdekel nagyon, hogy felénekelhessenek ezt-azt, jó lenne ha tényleg jó minőségű hangfelvételeket tudnék készíteni, de nem értek még hozzá sajnos, milyen minőségű cuccok kellenek ehhez. Gondoltam a mikrofon az egyik legfontosabb, hogy jó legyen..
2009. dec. 25. 23:31
 8/8 anonim ***** válasza:
A Neumann egy nagyon jó mikrofon, de szerintem ennyit nem ér meg. És Cubase helyett kéne egy Pro Tools.
2009. dec. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!