Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 8 után Win 7-re váltás...

Win 8 után Win 7-re váltás esetén az 1 TB-os HDD-ből nem látszik, eltűnt kb 500 GB, miért?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy új laptopot (Lenovo IdeaPad G505 59-404323), amin elvileg volt Win 8 (BIOS-ban írja, hogy default OS: Win8 64bit), de az első bekapcsolás után csak a DOS-ig jutott, hiába próbáltam F2-vel boot-olni az elvileg fent lévő windowst, nem látta. DOS-ban kérte a dátumot, majd az időt, de tovább nem ment. Nem tudtam semmilyen módon elindítani, így úgy döntöttem, hogy felteszem a más gépeken is bevált Win 7-et. Partíciók kijelölésénél az 1 terra ketté volt szedve, formázás és Win 7 telepítés után viszont csak az egyik ~500 GB-ot látja már. Lemezkezelőben sem látja, így nem tudok hozzá betűt rendelni, ahogy azt más oldalakon írták. Ha újra szeretném tenni a Win 7-et a partíciók miatt, már ott is csak a felét látja, nem tudom sehogy visszahozni a terra másik felét. Mit tehetnék? Esetleg van valamilyen HDD diagnosztizáló program, ami "megkeresné", vagy próbáljam meg Win 8-al a partícionálást? Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 10. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen Linux Live CD-vel megnézném még, de amúgy nem tudom...
2014. máj. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
GParted Live CD-vel nézd meg. De egyébként ha vettél egy gépet előtelepített windows-zal, ami nem volt rajta a gépen, akkor vissza kellett volna vinni, nem nekiállni elbuherálni. Így feleslegesen kifizetted az oprendszert, és már bizonyítékod sincs.
2014. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem írták, hogy előtelepített oprendszerrel árulják, és az ára sem mutatott erre (114 ezer). A 4 mag, 4 GB RAM, 1 terra HDD és a 2 GB VGA mellett nem hinném, hogy ilyen "olcsón" benne lenne még egy Win8 OS is. Ettől függetlenül a Win 7-em eredeti és ami a bizonyítékot illeti, BIOS-ban még mindig írja lehetséges választásként, hogy Deafault os WIN8 64BIT

Hibátlan Win7 alatt, csak olyan, mintha 1 TB helyett 500 GB HDD lenne benne. Mindenesetre köszönöm a programtippet, megnézem vele.

2014. máj. 10. 13:50
 4/4 anonim válasza:

Egy pendrivre-ra írj egy Backtrack5 R3 telepítőt bootolj be és líve-módba indítsd el.Startx paranccsal jelenik meg a grafikus kezelőfelület ezután kezd el telepíteni a BT-t és 3 opcióként a meghajtót vizsgálja akkor megtudod nézni mi a gond listázza is melyik partíció milyen formázást kapott.

Ha esetleg egy olyan partícióra lett formázva a maradék 500gb-od akkor telepíts a meglévőre egy win7-et azután Start-Vezérlőpult-Rendszer és Biztonság - Felügyeleti eszközök- Partíciók létrehozása és formázása a merevlemezen. Itt aktivá tudod állítani a merevlemezed azt a részét amit nem lát a winfos.


ui: Tudom,hogy megoldható egyszerűbben is haladóbb felhasználók számára akik rendelkeznek pl a GPARTED isoval de ha nem így is megoldható.

2014. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!