Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri lecserélni a processzor...

Valter6672 kérdése:

Megéri lecserélni a processzor hűtőm?

Figyelt kérdés

Egy AMD Athlon X2 6000+ os procim van, amin egy freezer 64 pro hűtő van.Így, hogy a gép ház oldala nincs rajta, a paoci 45fok körül mozog, ez engem zavar, mertha ráteszem a gépház oldalát, rendszerhűtővel is 55 fok felett van.Most le szeretném cserélni a gápházat sokal nagyobra, a tápot ami 400w-os és a procihűtőt.

Szerintetek ez a hűtő jól lehűtené? [link]


Vagy milyet tudtok ajánlani hozzá, ami olyan 7000 körül van?

Eéőre is köszönöm válaszodat.


2009. dec. 28. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Én rendes hűtőt ajánlok neked, ven valami csilli-villi nyavalyát. Jó a Thermaltake(ilyen házam van) de nem procihűtésre.

Ő az egyik: [link]

olcsóbban: [link]

Van tapasztalatom CM hyper TX2 és AC freezer 7-el, Q8200-őn lettek tesztelve, a TX2 kb 3-4 fokot tudott ráverni az AC-re terhelés alatt. Nekem jelenleg CM hyper 212-esem van, dez azért jobb a TX2-nél, viszont azt nem tudom mennyivel. Ha jó hűtőt akarsz, akkor 10-12K-t ki kell adnod érte, ott vannak a nagy ASUS-ok(Triton 88), vagy a Scythe nagy hűtői(Mugen 2). De sztem egy CM hyper 212+ lenne az ideális választás, vagy egy hozzá hasonló.

2010. jan. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ceri ***** válasza:
Neked a ház hűtését kell megoldanod, a 40 fokos proci teljesen normális.
2010. jan. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az ac freezer pro.. hűtő jó darab. Miért zavar ez a hőmérséklet? Teljesen normális! A ház hűtését igaz javíthatnád, de ahhoz köze sincs a procihűtőnek. De ha nem csinálsz semmit is rendben van.
2010. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem ugyan ez a processzorom van és egy 14 centis thermaltake hűtőt vettem rá. 1500-as fordulaton megy, nagyon csendes és a legmagasabb hőmérséklet, amit mértem ezzel a hűtővel az a 47 fok volt, amikor nyáron a szobámba is volt vagy 28-30 fok. Most 28 fokos a proci.

Én ezt javasolnám Neked, mert 7-8 ezer körül volt. Ha érdekel megnézem a pontos típusát.

Viszont lehetséges hogy a házad olyan, hogy megáll benne a levegő. És akkor egy thermaltake, vagy zalman se biztos, hogy előrébb vinné a dolgot. Szóval lehet, hogy jobban járnál hűtőcsere helyett, ha gyűjtenél ehhez a pénzhez még pár ezret és vennél egy másik házat.

2010. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Okés,akkor elsőnek marad egy jó ház...Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. jan. 3. 12:40
 6/7 anonim ***** válasza:
1. vok, okés, csak az nem derült ki a kérdésből, hogy a hőfokok terhelés nélkül vagy alatt vannak ennyik. Na ez a nem mindegy.
2010. jan. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ceri ***** válasza:

Egy AMD6000+ procinál a 40 c alapjáraton sem sok. Ha becsukja a házat akkor megy fel 55-re. Ebből pedig az következik, hogy a ház hűtésén kell javítani pl + venti.

Felesleges lenne mondjuk 28C-ra hűteni, mert 30 évig úgysem akarja használni, jónéhány évig meg így is elmegy.

2010. jan. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!