Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb op rendszer?

Szabolcs110 kérdése:

Melyik a legjobb op rendszer?

Figyelt kérdés

Érdekelne engem melyik a legjobb op rendszer! :)

mert nekem 2 éve folyamatosan Windows 8-am van

és nekem semmi baj nincs vele sokan mondják hogy szar


2014. máj. 16. 23:44
 1/4 anonim válasza:

Ezt a kérdést szerintem így nem nagyon lehet megválaszolni.

Elsősorban az a kérdés, hogy mire akarod használni. Sokan az oprendszert a felhasználói felülettel egynek veszik, ami pedig egyáltalán nem így van.

Na meg persze az is számít, hogy milyen hardverre kellene. Egy 10 éves gépen pl a win 8 nem túl jó választás...

Általános célra leginkább a windows a bevált, többek között széleskörű támogatottsága miatt.

Én már használtam a legtöbb verziót, nincs nagy eltérés... Szerintem a 8.1 is elég stabil, de az új UI miatt sokan nem szeretik a 8-at... Ez már ízlés kérdése!

2014. máj. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Teljes mértékben igazat adok az előző hozzászólónak. Ki erre esküszik ki arra. Aki évek óta Linux operációs rendszert használ az arra fogja tenni a voksát, aki mást az arra de ez nyílván érthető. Ki melyiket kultiválja jobban. Általában aki szinte csak játékokra használja a pc-jét/laptopját Windowst fog rá telepíteni, nem fog Linuxon emuk segítségével (gondolok itt a Wine-ra) játszani. Össze lehet hasonlítani két operációs rendszert, de nehéz úgy, hogy megtaláljuk az aranyközéputat mert ugye valamely rendszerhez jobban húz a szívünk. Mindkettőnek van előnye és hátránya. Én eddig dual bootal oldottam meg a dolgot, eddig egy Ubuntu és Windows 7 volt a pc-men (sőt valamikor még Virtuális környezetben futattam a BackTracket.) Rendszeresen használtam mindkettőt. Most jelenleg Windows 8.1-et használak csak, pár hónapja lett újra telepítve a gépem, de én is stabil rendszernek gondolom. Kevesebbet "zabál" mint előde a Windows 7, de úgy gondolom, hogy nem sokára újra szükségem lesz valamely Linux disztribúcióra.
2014. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) egyetértek mind a 2 kommentelővel! :) És a Linux milyen redszer?
2014. máj. 17. 16:56
 4/4 anonim válasza:
Ha linuxról beszélünk akkor egy elég stabil rendszerről van szó. Sokkal stabilabbról mint a Windows. Ez alatt értem például a lefagyások számot, a Linux több napig elmegy bármiféle probléma nélkül. Tulajdon képpen az egyik legnagyobb különbség a kétoperációs rendszer között a forráskódban rejlik. A Windows mint tudjuk zárt forráskódal rendelkezik míg a Linux nyílt ezáltal szerkeszthető. Felhasználó felület szempontjából se hiszem, hogy egetverően nehezebb felületről lenne szó mint Windowsos vetéjtársánál. De ha különbségeket akarsz róla tudni elég a googleben rá keresned. Tulajdonképpen ha érzel magadban elég motivációt, hogy megismerkedj valami újal és nem hátrálsz meg mondjuk egy kis terminál parancs tanulástól akkor nyugodt szívvel tedd fel a pc-dre. Vagy a legyegyszerűbb ha mindkettő fent van, így ha esetleg olyan programod van amely nem futattható a linuxos környezetben még Wine-al vagy hasonló emulátorral se, akkor még mindig ott van a jól ismert Windows. Saját tapasztalat alapján én az Ubuntut ajánlom, elsőnek azzal probálkoztam. Az Ubuntu hivatalos magyar oldaláról le is töltheted egyből. (Ubuntu.hu) Nem vagyok se Windows, se Linux párti szerintem mindkettő rendszer megfelelő ismerete szükséges, hogy eltudjuk dönteni, hogy számunka melyik a jobb.
2014. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!