Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » LCD monitoron milyen frissítés...

LCD monitoron milyen frissítési gyakoriságot érdemes használni? Elég az alap 60 Hz, vagy amit a monitor tud (pl 85 Hz).

Figyelt kérdés
Próbálgatva az opciókat, nem láttam szemmel különbséget. Tudom, hogy az LCD technológiájából kifolyólag másként frissít, mint a CRT-k. A kérdés az lenne, hogy a monitor szempontjából van e jelentősége, hogy melyik frissítési gyakoriságot használom?
2009. dec. 29. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
minél nagyobbra, annál jobb, de a jó ég tudja, hogy egyáltalán számít-e. Sztem ne adj neki nagy hagsúlyt, tedd be maxra, azt csókolom.
2009. dec. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van: válaszd a max.-ot, amit még elbír (a monitorral nem kompatibilis értékek elrejtése...), oszt kész. Nem tudom, hogy sokat számít-e LCD-nél, nekem 75-ön van. Én is a CRT-nél láttam csak lényeges különbséget, de csak akkor, mikor már egy ideje nem 60-on nyomtam, és egyszer visszaraktam 60-ra.
2009. dec. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A frissítési gyakoriság a váltottsoros képmegjelenítőkön volt lényeges, a flat paneleken nem. Állítani ugyan elvileg lehet, de ez egyenlő az eszköz túlhúzásával. Olvastam, hogy ez károsítja is a megjelenítőt, de nem tudom, hogy valóban így van-e. Mivel abszolút nincs semmi pozitív hatása, ezért én fölöslegesnek tartom alkalmazni (pláne, ha beszarna tőle előbb utóbb).
2009. dec. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :D

Én is csak azért foglalkoztam vele, mert 2-3 éve még elég drágáért vettem ezt a moncsit, jó lenne ha minél tovább bírná.


Üdv!

2009. dec. 29. 12:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor marad továbbra is 60-on!
2009. dec. 29. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!