Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » FAT fájlrendszerben megoldható...

FAT fájlrendszerben megoldható, hogy az egyik fájl átlógjon a másikba? (pl. az A. DAT a 80. szektortól tart a 120. szektorig, a B. DAT pedig a 112. szektortól a 180. szektorig)

Figyelt kérdés
Ha megoldható, leírná valaki, hogy ez hogyan lehetséges és miként kivitelezhető?

#adat #fájl #szektor #fájlrendszer #tükrözés #fájltábla #rejtett adat
2014. máj. 20. 01:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. Fogj egy mágneses csavarhúzót, szedd szét a vinyót és írd át manuálisan az adott szektorokat.
2014. máj. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

tehát egyszerre 2 adatot tároljon 1 mezőben

szeretnék gratulálni már a kérdéshez is

menj péknek

2014. máj. 20. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem csakis direkt lemezirással lehet megoldani. Ha nagyon jól ismered a FAT szerkezetét akkor először is megkeresed a fájlra mutató direktory bejegyzést, beolvasod, majd átállitod a fájl méretét, vagy az utolsó cluster pozicióját, attól függően, hogy melyik van benne a bejegyzésben, illetve a másik fájlnál pediglen ez első cluszter posiciót irod át. Majd visszairod a beolvasott és módositott szektort a lemezre.


Viszont lemez ellenőrzéskor (Norton Utility - Speed DISK - vagy chkdisk ha win95-ös operációs rendszert, bagy újabbat használsz) Crosslinked Cluster hibát fog javitani a spedd disk vagy a chkdisk, és megszünteti az "átfedést", mivel ez hiba.


Sok sikert.

Üdv.

2014. máj. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az első két válaszolónál örültem az értelmességüknek. Látszik hogy mennyire étenek a dologhoz/a kérdéshez.


No, komolyra véve a szót, igen, olyasmire gondoltam, mint amit az utolsó válaszoló írt. Sejtettem, hogy ezt alapértelmezetten hibának tekintik, viszont nekem most egy ilyen "kontrolláltan okozott" hibára lenne szükségem.


A floppy-n a szektorokat tudom módosítani, felülírni byte-onként az elsőtől az utolsóig, viszont ami itt a bökkenő, hogy nem ismerem annyira a FAT fájlrendszert, hogy ezt tudjam kivitelezni. Lényegében ezért is írtam ki a kérdést, hátha valakinek megvan ehhez a kellő tudása.

2014. máj. 20. 10:47
 5/16 A kérdező kommentje:
*étenek -> éRtenek
2014. máj. 20. 10:47
 6/16 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbáld meg akkor a Norton Utilities-ben (DOS-os 7.0 verzió) a Disk Editor nevezetű programot, abban van lehetőség egy szektor több módszer szerinti nézegetésére (HEX, DIRECTORY, FAT, stb) és szerkeszteni is lehet benne, ha elég nagy a két fájlod mérete akkor csak annyi a teendő, hogy a másodiknak a kezdő clusterét átirod kissebre és kész. kép : [link]


Mikor kiirta a DE a módositást aztán következő ujrabeolvasáskor már jelezte is a cross linked hibát.


Sok sikert.

Üdv.

2014. máj. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

WOW! Te aztán tényleg segítőkész vagy!!! :D


OFF: Ha jól emlékszem Te adtad a "magyarosított" DOS-t is ;)

Az is jól működik, bár a gond ott az, hogy az Alt+ billentyűkombinációk nem működnek, és a '0' karakternek sincs már helye - de azt hiszem ez már az én gépem BIOS billentyűzetkezelésén/-kiosztásán múlik (vagy nem, nem tudom).


Még egyszer köszönöm, külön a képet is! :)

2014. máj. 20. 15:10
 8/16 anonim ***** válasza:

Tökéletesen értettem a kérdést, csak én hardveres, a többiek meg software-es megoldást javasoltak. ;)


Én inkább arra lennék kíváncsi hogy megoldható-e ez akkor, ha egy file-lnak a vége megegyezik egy másik file elejéve. Mondjuk annyira én sem ismerem a filerendszereket hogy tudjam, hogy egyáltalán a file-ok sorrendben tárolják-e a lemezen.

2014. máj. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Én inkább arra lennék kíváncsi hogy megoldható-e ez akkor, ha egy file-lnak a vége megegyezik egy másik file elejéve."


WOWWW! TE OLVASOL A GONDOLATAIMBAN!!! XD XD :D


Azaz a számból vetted ki a kérdés.... >lényegét<

2014. máj. 20. 22:40
 10/16 A kérdező kommentje:

"Fogj egy mágneses csavarhúzót, szedd szét a vinyót és írd át manuálisan az adott szektorokat."


De itt akkor mégis mire gondolhatnék, azon kívül, hogy viccnek szántad?

Otthonilag mégis hogyan tudnék "nagyon egyszerűen" néhány (száz) nanométernyi mágneses területet apránként megmágnesezni. Nomeg, kezdjük ott, hogy amint lecsavaroztam a merevlemez védőburkát, ott halt meg minden adat végleg a merevlemezzel együtt - szvsz. nem véletlenül rakják az egészet vákuumba.

2014. máj. 20. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!