Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség egy 12 gigás...

Mi a különbség egy 12 gigás és egy 1,5 gigás film között, ha mind2 1080p? Van minőségbeli különbség? Ha nincs, akkor miért nem kerül a netre CSAK kis méretben? Mi a különbség az mp4 és az mkv között?

Figyelt kérdés
2014. máj. 20. 10:02
 1/4 Tengor ***** válasza:
100%
Valószínűleg a tömörítési eljárás lehet a különbség, illetve a film nem csak sorokból áll, hanem lehet hozzá extra tartalom is (más nyelvek, plusz nézőpont).
2014. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Biztos vagy benne, hogy az 1,5 gigás 1080p-s? Mert szerintem 1080p-ből lett lecsökkentve, szerintem korántsem olyan minőségű, mint a 12 gigás


A pudung próbája az evés; remélem, érted, mire céloztam

mp4-et és mkv-t illetően pedig nézz körül google-n

2014. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván van különbség, de az 1,5GB-os szerintem sem 1080p csak arról lett tömörítve. Ez a kérdés kb olyan, hogy a 64kbps vagy a 320kbps mp3 között van-e különbség, ha mindkettőt CD-ről rippelték. Persze, hogy van, hiszen a nagyobb bitráta több információ tárolását jelenti azaz a tömörítés során kevesebb adatot kell kikukázni! Én is legtöbbször 1,5GB körüli filmeket nézek és nekem nincs vele bajom, de néhányszor rákukkantottam, hogy hogy fest egy 15GB-os...bizony látható, jó esetben hallható is a különbség, de ebben nincs semmi csoda (10x annyi adatban jóval több képi és hang információ tárolható, kérdés, hogy megéri-e valakinek a tárhely többlet a plusz minőséget).
2014. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mp4 (pontosabban mpeg-4) - egy tömörítési algoritmus, kódolás.

Mkv - egy konténer formátum, ami tartalmazhat filmet (akár mpeg4 vagy más kódolásút), hangot, feliratot, stb.

2014. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!