Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi értelme van még az írható...

Mi értelme van még az írható adathordozó (akár Blu-Ray) lemezeknek?

Figyelt kérdés
Amikor mindenből van már USB-s. És kalózkodást szinte minden játékgép amúgy is tiltja a PC-n kívül. Hang- és adathordozásra egy USB-s eszköz minden estben praktikusabb és, nem telik hosszú időbe a rögzítése még, USB 2. 0-val sem, és főleg nem USB 3. 0-val. Mi értelem van még? Ráadásul keresgetni kellene, mint régen DVD-s időkben, a lemezt és/vagy a tokot.
2014. máj. 20. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Valaki pl. szeret DivX-es filmeket toltogetni, aztan rapokolja DVD-re, hogy barmikor elovehesse es lejatszhassa TV-n/PC-n.

Ugyanez vonatkozik DVD formatumu filmekre.

2014. máj. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De az lejátszatja egy tízezerforintos lejátszóval is ami fogadja az USB-kulcsot - sőt mellesleg pár tíz ezerért ilyen USB-kulcs is van - , olcsóbb és helytakarékosabb lesz ezután tárolás.


Tudom, igen valaki szeret, borítót nyomtati és porfogó hegyet építeni a lemezekből. ;) Nincs ezzel semmi baj, de értelmetlennek tűnik annak, akinek nem ez a hobbija.

2014. máj. 21. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem szívesen válok meg a panasonic dvd lejátszómtól. Azért nem fogok médialejátszót venni, hogy mostmár usb-ről nézhessem azt amit eddig is. Ezen kívül arhiválásra is nagyon jó a dvd. Azért nem biztos, hogy minden anyagot amit le akar arhiválni az ember (családi videók, stb) veszek rá egy pendrive-ot hogy EGYSZER ráírjak. Azontúl sérülékenyebb és könnyebben elveszik róla az adat.
2014. máj. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fél sebességgel írt DVD ~2-4 év, teljes sebességgel írt DVD ~1-2 év. Gyári DVD ~2-10 év.


Hát két USB, vagy USB+HDD sokkal megbízhatóbb adat tárolás. A DVD-t is lehet duplikálni, de az 4 év után kuka.

2014. máj. 29. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:

2-4 év? meg 1-2 év? :D na ez vicces volt kicsit... :)

nem tudom te milyen dvdre írod a cuccaidat de nekem jócskán vannak 6-7 éves lemezeim és vígan lehet őket olvasni. egy dvd 10-12 évig gond nélkül használható! (az arhiválásra szánt dvdk pedig több tíz évig elvileg) sőt, kapaszkodj meg: 5 éves újraírható dvd-re írtam a múltkor!

2014. máj. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha valamit archivalni akarok, azt nem USB kuklcsra, de meg nem is kulso HDD-re mentem, hanem DVD-re irom ki.

Az evszamok amikkel josz, butasag. A 9-10 eves DVD-im a mai napig kifogastalanul olvashatoak.

2014. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az USB kulcs meg a HDD beadhatja az unalmast barmikor. A DVD-nel ez kevesbe valoszinu.
2014. máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ja és várjá rákontrázok: van '97-'98-as CD-m! és MŰKÖDIK!

az akárhogy számolom 16-17 év!

2014. máj. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(mielőtt megkérdezed, igen ÍROTT! Verbatim ha jól emlékszem...)
2014. máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!