Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatikából meg lehet élni...

Informatikából meg lehet élni informatikai végzettség v. papírok nélkül?

Figyelt kérdés

A sötét oldalt ne számoljuk bele, ne törjünk fel semmit..

Az a szép helyzet állt elő, hogy egy olyan humán tárggyal kapcsolatban tanulnék tovább (gimis vagyok), amiből nem szeretnék megélni, csak érdekel. Ugyan nem vagyok infozseni-hackerboy, de c/c++ és pár szkript nyelv megy úgy ahogy. És bőven tudnék fejlődni még, ha rászánom magam(imho). Viszont értelemszerűen hivatalos papírom nem lesz az informatikai jártasságomról..

Elméletileg ebben a kategban laknak az infósok, szóval kérlek segítsetek :)

18/f 11.oszt


2014. máj. 25. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Elméleti válasz: ha tényleg tudsz C++/C#-ban fejleszteni, és "le is raksz" valamit az asztalra (mondjuk fontosabb OpenSource projektben érdemben részt veszel), akkor lehet, hogy állást kapsz egy abban érdekelt vállalatnál.

Gyakorlatban nem valószínű, hogy egy céghez beállítva teszem azt történelem-magyar tanár szakod végzettséggel "bemondásra" felvegyenek bármilyen IT posztra - bár tudok olyan multinacionális ICT cég hazai leányáról, ahol IT osztályon a szakirányú végzettséggel rendelkezők vannak kisebbségben.

2014. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

AZ élet minden területére igaz, hogy meg lehet élni végzettség és papírok nélkül (persze csak ha megfelelő a tudásod), de az informatikára különösen igaz. Az informatika olyan gyorsan fejlődő terület, hogy az oktatási renszer nem is tudja tartani a lépést vele. Ha lediplomáztál pl. programtervező informatikus szakon, akkor sem dőlhetsz hátra, mert folyamatosan tanúlnod kell. Legyen meg az alaptudásod, amit folyamatosan tarts naprakészen, és meg fogsz élni ebből. Sőt, jól fogsz élni ebből :)


A tudás a lényeg, nem a papír.

2014. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
IT világban nincsenek ajánlólevelek? Ha mondjuk az egyetemi éveim alatt részt veszek egy opensource projektben, nem lehet kérni a projektvezetőktől ajánlólevelet, hogy ilyen jól meg olyan jól dolgoztam? Programtervező infósként elhiszem hogy nem lehet hátradőlni, de programtervező pszichológusként...:D
2014. máj. 25. 16:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetemen úgy szokott menni, hogy IT cégektől jönnek alkalmazottak órákat tartani. Ezek az órák a választható tárgyak között vannak (szóval nem kötelezőek), és ha fasza vagy, akkor talán ez a cég igényt is tart rád miután befejezted a sulit. Nekem pl. "objektumorientált prog. java nyelven" órát egy ilyen cég embere tartotta.
2014. máj. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ééértem. Hát, köszönöm a válaszaitokat!
2014. máj. 25. 16:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj humános ágon tovább. Ott sokkal nagyobb hasznát veszed a papírnak. Az, hogy nincsen papírod az infóról nem gond, mivel ha megnézed a programozói állások 80%-át nincs papír az elvárásnál. Az viszont ott van, hogy ilyen meg olyan nyelven tudj. Attól, hogy te elvégzel X sulit nem biztos, hogy tudsz pl. javaban programozni, úgyis kiderül majd az állásinterjún.
2014. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!