Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A koax az utp vagy az üvegszál...

A koax az utp vagy az üvegszálas kábel a leg sérülékenyebb?

Figyelt kérdés
Suliba kell házidogának, de nem találok semmit... Segítsetek légyszi :D

2014. jún. 4. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Az optikai (üveg), szerintem az törne el előbb.
2014. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen hatással szemben. Az üveg pl. törik, de ellenáll sok kémiai hatásnak, amitől a koax vagy utp "elolvad".
2014. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lajos54 ***** válasza:

Ez talán valamit segít: [link]

vagy ez, ez egy kicsit bővebb: [link]


Egyébként elsőre sokan talán azt hinnék, hogy az üvegszálas kábel (optikai kábel) a legsérülékenyebb. Mivel üveg. Viszont, mert nem egyetlen üvegszálból áll, hanem rengeteg vékony kis szálból, korántsem olyan sérülékeny. Akkor már inkább a Koax-kábel, mert igazából az kényes a megtörésekre, mivel ilyenkor ellapul a belső, kissé szivacsos része, emiatt nem lesz a belső ér a meghatározott távolságra a külső "harisnyától". Ez kapacitás módosulást okozhat, kényesebb rendszereknél esetleg akár minőségromlás, vagy nehezen kideríthető hibaforrás is lehet.

2014. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

És azután is működne tovább, hogy az üvegszálon kívüli része (köpeny?) leolvadna a kémiai hatásoktól?

(Nem kötekedésből kérdezem, érdekel, mert erre nem gondoltam...)

2014. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lajos!

Szerintem az optikaiban nincs sok apró szál...

Nálunk a Digis szólt is, hogy nehogy megtörjön a kábel. Gondolom, eltörne benne az a vékony szál...

2014. jún. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" És azután is működne tovább, hogy az üvegszálon kívüli része (köpeny?) leolvadna a kémiai hatásoktól? "


Vegyük pl. a savakat. A fémes vezetőt kioldja a kábelből, a szigetelés sértetlen marad. Üveg esetén az üvegszál és a "szigetelés" is sértetlen marad.

2014. jún. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"Vegyük pl. a savakat. A fémes vezetőt kioldja a kábelből, a szigetelés sértetlen marad." És ezt hogy oldja meg? (ez már kicsit kötekedés :) )
2014. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Lajos54 ***** válasza:

Természetesen nem lehet az optikai kábelt vontatókötél helyett használni :)

De a belinkelt leírásból idézek: "...Ez szerencsére a legtöbb esetben nem igényli újabb kábel lefektetését, mivel egy kábel több független üvegszálat tartalmaz."


Természetesen lehet akár több fajta is, de amit én szétszedtem, az sok vékony szálból állt...

2014. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mit hogy old meg? Arra gondolsz, hogy kerül be a szigetelésen belülre? Nézz meg egy vezetéket mikroszkóppal! Tele van repedésekkel, apró lyukakkal. Maga a polimer szerkezete se feltétlen tömör. Maga a polimer is fel tudja venni a nedvességet.


Ha a fémmel való reakcióra gondolsz, akkor javaslom kémia könyvek lapozgatását.


Egy (nem teljesen) életszerű példa:


A levegőben levő pára oldja a környezetszennyezésből eredő kén-dioxidot. Előbb kénessav, majd kénsav lesz belőle. Igen, ez ott van körülötted a levegőben most is.


3 CU + 4 HSO4 = 3 CUSO4 + 2 H2O + SO2


A keletkező réz-szulfát törékeny, kristályos anyag, és vízben is oldódik. Nesze neked, kábel...


Persze a levegőben állva nem fog attól a kis savasságtól tönkre menni, de ha nyakon öntöd kénsavval, akkor már nem fog örülni.

2014. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszi a kémia-oktatást! (Komolyan)

Adtam is a pacsit, nem viccből kérdeztem :)


@Lajos:

Lehet, hogy van olyan is, nem néztem meg a linked, bocsi.

Nálnuk, amikor a Digis bekötötte, akkor abban az optikai kábelben szerintem cska 1 vagy 2 üvegszál volt. De lehet, hogy én láttam rosszul :)

2014. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!