Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Alvás-Leállítás hiba. Mi ez?

Alvás-Leállítás hiba. Mi ez?

Figyelt kérdés

Tetszeni fog. Igazi kemény dió.


Néha a számítógépem olyat csinál, hogy alvás módba menés helyett zümmög tovább, a DVD olvasó folyton villog, és olyan pittyegő hangot ad a DVD olvasó, mint amikor elindítom a gépet, és ellenőrzi, hogy van-e lemez benne. Ha Reset gombot nyomok semmi nem történik. Ha hosszan megnyomom a kikapcsoló gombot semmi nem történik. Egyedül az segít, ha áramtalanítom a gépet, és utána újra bekapcsolom, aztán utána megint megy. De néha ez előfordul a sima lekapcsolásnál is. No? Tippek? Telepítettem Windowst újra, nem segített.


Esetleg egy CMOS reset segítene? Vagy az alaplap úgy, ahogy van hibás? Van pl. barnulás a 4 pines tápcsatlakozón, az alaplapi felén is, és a tápegység felőli felén is. Azt én szimplán érintkezési hibának tudtam be, és megigazítottam (kihúztam-bedugtam, bár szerintem jól volt bedugva). Ilyen fura dolgok azóta történnek, amióta új videokártyát raktam a gépbe.


Konfiguráció:

Processzor: AMD FX-6100

Alaplap: Gigabyte 780T-D3L

RAM: Kingston 2*4GB 1600Mhz Blu-akármicsoda.

Vidikártya: Gigabyte Radeon R7 250 OC GDDR5

+Tápegység: Chieftec CTG-500-80PB 500W OEM



2014. jún. 7. 20:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!