Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Navon...

Mi a véleményetek a Navon raptor 10-es tabletről?

Figyelt kérdés

Nekem most van, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is hát ha használt már más is. Igazából mindenre. :)


Viszont elsősorban azért arra is kíváncsi lennék, hogy a youtube mindenkinek nagyon lassan tölt be? Aztán viszi bár várni kell picit még vele, hogy ne akadozzon.

Elég gyengének érzem a wifijét.



2014. jún. 12. 10:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja igen azért érdeklődök, mert androidot nem igazán használtam eddig és ez a wp-hez képest nekem nagyon gyenge, csak sajnos egy wp-s tab bőven 100 fölött kezdődik.
2014. jún. 12. 10:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Hardver kb. 1.5 évvel ezelőtt abszolút jónak számított ma már elég gyengécske, ugyanakkor általános célra, böngészés, videók nézése stb. elegendőnek kell lennie. A Youtube nem tudom miért lassú nálad, lehet optimalizálatlan rendszer okozza, passz. Próbáld újratelepíteni.

Kijelző borzalmas!!!! 9.7 colhoz 1024×768-as felbontás... :D ez kb. elégséges volt 2 évvel ezelőtt. Ekkora kijelzőnél most kezd realizálódni mi az elégséges, mi a kiváló, az elégséges valahol a fullHD-nél azaz az 1920×1080-nál kezdődik, s a kiváló a WQXGA 2560×1600. Nem túlzás! Sokan azt gondolják, hogy hagyjuk ezt... A 130-150 centis TV-k többsége is csak fullHD, igen ám, de azt nem 30 centi távolságból nézi az ember, szóval nem túlzás egy közel 5 colos telefon esetében sem a fullHD felbontás! Továbbá ilyen nagy kijelzőnél már elvárható a 10 pontos érintés, de ez annyira nem fontos. Akkuról nem találtam infót, pedig arra kíváncsi lennék, ha minden igaz ebben egy RK3066 SoC van, ami nem az energiatakarékosságáról híres, s az ára szerint én 3000-3500mAh-s akkura tippelek, ami a legjobb esetben is csak 3-3.5 óra használatot biztosít, no az meg elég kevés. 1GB ram elegendő, de úgy gondolom, s tapasztalom, hogy 2GB ram az, ami tényleg bármire elég, s garantálja a gördülékeny működést, persze ehhez még kell egy jól optimalizált android is, mert anélkül meglehet b.... az egészet.


Én úgy gondolom az android is jó dolog, de tudni kell feltalálni magad, számos lehetőséget rejt magában, de nem tolják az arcodba. Sokaknak eszükbe sem jutnak olyan lehetőségek, amikre ugyan igényük lenne, másoknak meg természetes, hogy keresik s meg is találják a megoldást.

HDMI kimenet abszolút haszontalan dolog, arra jó, hogy gyorsba intézz valamit, ha egy filmet akarnál lejátszani s nincs más lehetőséged vagy képeket szeretnél prezentálni másoknak nagyobb megjelenítőn, de médialejátszónak befogni tabletet, az akku gyilkolás.

Technikai okok amiért nem éri meg, az az, hogy az android HDMI-n keresztül alaphelyzetben azt a felbontást támogatja, ami a tablet felbontása, s ezt képes neked felkonvertálni a beállított felbontásra pl. 720p, 1080p. Vannak olyan kernelek, amik támogatják a videólejátszás esetében a valós 720p vagy 1080p felbontást, de ekkor is az UI marad a tablet felbontása, magyarán ha nem videót játszol le, a felbontás marad felkonvertált 720p vagy 1080p. Jellemzően nem használják ki ezt a lehetőséget a tabletek.

2014. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt a bő választ.

Annyit megjegyeznék, hogy az aksi 5000-es, ez nagyon jó :)


Egyébként Android optimalizálás ? Ez hogyan működik? :)

Azért lenne fontos, mert a wifi nem igazán akar normálisan működő állapotba kerülni. Csatlakozik és megy ugyan, de gyakorlatilag nagyon lassú és nem is az igazi :S

2014. jún. 15. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!