Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számít a méret! Mit tegyek,...

Shai-Hulud kérdése:

Számít a méret! Mit tegyek, ha nagyobbra lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy nagy méretű merevlemezre, 5-6 TB méretűre. Meg lehet-e csinálni valamilyen módon Windows 7 alatt, hogy meglévő 1..1,5 TB-os merevlemezeket (vagy azokon lévő könyvtárakat) egy logikai meghajtóba összefogni, hogy az op.rendszer egy lemezként lássa azokat?

2014. jún. 14. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a raid 0 ajánlom. ezzel sebességnövekedést is érsz el. Egy Valamire való alaplap már támogatja. De lehet hozzá külön vezérlőt is venni.

Nem a legfrisseb cikk de jól l leírja a lényeget.

[link]

2014. jún. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, de sajnos nem tudok hardvert módosítani, meglévő, és aktív napi használatban lévő rendszerhez kellene valamilyen megoldás. A tulaj hardver módosítást nem akar, csak valamilyen szoftver eljárás jöhet szóba.

A dolgot nehezíti, hogy 2 db külső, USB-s merevlemez is van a jelöltek között.

Eddig nem találtam megoldást, de hátha valaki okosabb vagy tapasztaltabb nálam.

2014. jún. 14. 11:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fából nehéz vaskarikát. Ha a két usb-s vinyót szétbontod és van esetleg rajtuk sata csatlakozó (ha nincs szerencséd akkor pata van rajta), akkor ha kiszedted, már be tudod szerelni a gépbe őket így van rá mód esetleg hogy raid0-ba legyenek fűzve.

(ha sata és pata vinyók is vannak, akkor nem tudom, hogy raid-be köthetők-e, de úgy tudom, hogy van olyan alaplap ami engedi)

A softwares raid szerintem ígyis-úgyis működhet (bár személyesen ezt se próbáltam) de itt egy cikk róla:

[link]

2014. jún. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ment a pacsi mindkettőtöknek.


Igen, én is ettől tartok, hogy ez amolyan fából vaskarika eset. Főleg az USB-s meghajtókkal nem tudok mit kezdeni. :-(


A hardverbe nem tudok belenyúlni, egy nagykereskedelmi rendszer fut rajta, számlázással, raktárkezeléssel, napi használatban, a tulaj félti nagyon (ezt mondjuk megértem), ha elszáll a rendszer, engem legalábbis kiherélnek...


Ezért keresek valami szoftver megoldást. Hátha létezik pl. valamilyen virtuális meghajtó program, ami egy volume alatt több meghajtót kezel?


Minden ötletnek örülnék!

2014. jún. 16. 09:08
 5/6 anonim ***** válasza:

A kedves tulaj az maradjon a szakmájánál és ne magyarázzon bele abba amihez nem ért!


Nem tudom mivel foglalkozik, de közölni kell vele, hogy cement nélkül nem lehet betonozni! Azért az se gyenge, hogy egy nagykereskedelmi rendszer (minden backup nélkül) 2 usb-s (gondolom "megbízható" vinyóról fut).

Ezen kívül van ám egy elég nagy hátulütője a raid0-nak.

[link]

Tehát ha a vinyók közül 1 beszarik (márpedig idővel tuti befog, hiszen Murphy nem alszik) akkor a teljes rendszernek minden adatukkal együtt: pá-pá.


Szóval összegezve három lehetőség van:

1: meggyőzöd hogy szükséges a beruházás.

2: lebeszéled az egészről.

3: megpróbálsz valamit összegányolni (lehet van rá valami mód, amivel összekapcsolhatók valahogy) és záros határidőn belül az adatvesztés miatt szétrúgják a hátsó feled! :)

2014. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi.... Hát ezek jobbnál jobb alternatívák. :-(

A tulaj... az egy kereskedő. :-)


OK, maradok annál, hogy ilyen feltételek mellett viszont nem vállalom el a rendszer bővítését.

Azt hiszem, így bármit is csinálok, idővel én leszek a hunyó, és azt nem szeretném.


Nagyon köszönöm a segítséget, így legalább tudom, hogy mire nem szabad vállalkozni.

2014. jún. 16. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!