Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudok bootolni...

Miért nem tudok bootolni ubuntuval?

Figyelt kérdés

Ezt írja ki: "Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(0,0)

Biztos, hogy jól van rárakva a pendrivera a linux, és már sokszor bootoltam így ezen a gépen, nem tudom, most mi lehet a baja :(


2014. jún. 14. 13:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Pendrive -ról? (rosszúl hangzik)

Nem töröltél le valamit rólla? Vagy nem volt esetleg a boot sector módosítva?

2014. jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

biztos nem töröltem ki egyik file-t sem, de a biztonság kedvéért formáztam és újra ráraktam a linuxot, de így sem működik.

A boot sectort nem tudom, hogyan lehet módosítani, úgyhogy tudatosan biztos nem módosítottam.

2014. jún. 14. 13:28
 3/20 anonim ***** válasza:

Mivel raktad rá a pendrive -ra a Linux -ot?

"A biztosnág kedvéért formáztam" --> BOOT sector tönkretéve!!!

(Ha csak rámásoltad, akkor az nem lessz jó)

2014. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
yumival csináltam, és a yumival formáztam (főleg, hogy anélkül nem is tudja rárakni...)
2014. jún. 14. 13:32
 5/20 anonim ***** válasza:
Sokan istenítik a "Rufus" -t meg az "Universal USB installer" -t is. De ezek elég keveset tudnak. (Bár linux -hoz találták ki az utóbbit és arra pont jó is) Én ezekkel nem jutottam semmire. Nem linux -ot raktam PenDrive -ra.
2014. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

de van még néhány másik pendriveom, amiken van linux, megpróbáltam azokkal is bootolni, de azokkal is kernel panic van... :(

Esetleg lehet köze annak a problémához, hogy valójában már van egy ubuntu feltelepítve? (csak amellé még felraktam egy winowst is, de másik partícióra, viszont nem csináltam grubot és nem tudom elérni a feltelepített ubuntut)

2014. jún. 14. 13:34
 7/20 anonim ***** válasza:
Állítólag a Yumi is jó, de szerintem próbáld ki az "Universal USB installer" -t.
2014. jún. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

köszi, kipróbálom

(csak azt nem értem, hogyha eddig működött, akkor most miért nem :( )

2014. jún. 14. 13:36
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy BIOS -ban állítottál el valamit?
2014. jún. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

kipróbáltam, így sem működik :( tehát nem a pendrive-val van a baj

hát a BIOSban nem tudom, hogyan kell átállítani bármit is, szóval erre is csak azt tudom mondani, hogy tudatosan biztosan nem.

2014. jún. 14. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!