Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a gond? Ezt a hibaüzenetet...

Mi a gond? Ezt a hibaüzenetet kapom meg, amikor telepíteni próbálom a 8.1-es Windows-t laptopomra: " A Windows nem telepíthető. A kijelölt lemez MBR partícióstáblat tartalmaz. Az EFI alapú rendszerben a Windows csak GPT lemezen telepíthető. "

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy Lenovo G505-s laptopot. Egy alap Windows 7 volt rajta, de mivel csak 8.1-el garanciás, muszáj vagyok rátenni.

1 Terrás a winchester, így szerettem volna több partíciót létrehozni. Csak az a gond, hogy nem engedi a rendszer, és telepíteni sem tudok.

Nem nagyon értek hozzá, de több fórumon olvastam, hogy UEFI-ben lehet telepíteni a 8.1-es W-t. Csak ez sem működik, mivel amikor a BIOS-ban átállítom a Legacy support-ot UEFI-re, és újraindítom a gépet hibaüzenet jelentkezik.


Valaki esetleg tudja, hogyan orvosolhatnám a problémát?



2014. jún. 17. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:

"Csak ez sem működik, mivel amikor a BIOS-ban átállítom a Legacy support-ot UEFI-re, és újraindítom a gépet hibaüzenet jelentkezik. "


Konkrétan micsoda?

2014. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tavaly ősszel vettem szintén Lenovo G505 laptopot, operációs rendszer nélkül. Windows 8 driver CD-t kaptam hozzá. És Windows7 Home Premium 64 biteset telepítettem rá, csak a drivereket volt nehéz begyűjteni. Nem szabad kész operációs rendszerrel együtt venni laptopot, éppen a garancia és az ilyenek miatt.
2014. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A BIOS-ban a Boot Piotity-nél átállítottam Legacy support-ot UEFI-re abban bízva, hogy úgy talán tudok majd particionálni.

Csak amikor újraindítottam a gépet, hibaüzenetet dobott fel ezzel a szöveggel:

EFI Network 0 for IPv4 (28-D2- 44-50-CE-79)


De így is beraktam a telepítő CD-t, újraindítottam és ugyan az a probléma megmaradt, mint a Legacy Support-ban. Vagyis. Se particionálás, se telepítés.

2014. jún. 17. 21:29
 4/8 A kérdező kommentje:

Ehhez sem járt volna semmilyen Operációs rendszer, csak mivel a bemutató darabot vettük meg - mivel már nem volt más - Win7 Home Premium volt rajta.

Szóltak a boltban, hogyha nem Windows 8 lesz rajta és elromlik, akkor hozzá sem szagolnak. Egyedül ezért akarom az a fránya 8.1-et.

2014. jún. 17. 21:32
 5/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Elvileg át kell konvertálni az MBR-t GPT-re. Ehhez kell valamilyen program próbáld meg ezt : [link]


Tudja a lemez MBR/GPT-re való konvertálását.


Nem tudom, hogy konvertáláskor mi fog történni a windows 7-tel (ha még meg van), gondolom tudod, a fontos adatokat először mentsd le.


Sok sikert.

üdv.

2014. jún. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha meg vetted hozzá a Win8 -at akkor tudod telepíteni, csak törölni kell előbb minden partíciót a lemezről (minden adat törlődik a gépről).

Ezután újra létre hozod a partíciókat már GPT kompatibilisen, és telepítheted.


DE! Ha nem eredeti Win8 telepítő fölösleges szenvedni vele, mert pont olyan garancia szempontjából mint ha Linux vagy Win7 lenne rajta. (Azaz szoftverre meghibásodásra nem vonatkozik, ha gond adódik vele, csak a hardverre, amit a rajta futó szoftver nem befolyásól)

2014. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem az üzletben azt mondták, hogy ha bármi baja van, és nem Windows 8, vagy 8.1 lesz rajta, akkor hozzá sem nyúlnak...

Értem hogy mit mondasz, de jobb a békesség.

2014. jún. 17. 22:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor én vettem, a kiszemelt gépből is csak a bemutató darab volt a polcon, raktáron semmi, nem vettem meg az Asust. Megnézték az adatbázisban, Lenovo G505 viszont volt. Így bontatlan csomagolású gépet hoztam el. Olyat akartam, amin van optikai meghajtó. Lehet, hogy hibás a te géped, de az is, hogy a boltban TÖRT Windows7-et tettek rá.
2014. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!