Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hány linux disztrót próbáltato...

Hány linux disztrót próbáltatok ki mire megállapodtatok?

Figyelt kérdés
Én elég sok félét, de mindnek volt valami kisebb-nagyobb baja, volt ami elég jó volt, csak nem voltam eléggé képzett hozzá, volt amivel sehogy nem boldogultam, de most van egy olyan amire azt mondom hogy, na ez bizony oprendszer.

2014. jún. 21. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Uhhh, nagyon sokat. Hegyekbe áll a telepítő cd/dvd. 50-60 biztos megfordult a laptopomon. Bár nem a megállapodás miatt, inkább csak a kíváncsiság vezérelt mindig. Amúgy Ubuntut használtam sokáig, aztán a Unity-t nem igazán szerettem és ez miatt váltottam Lubuntura.


"most van egy olyan amire azt mondom hogy, na ez bizony oprendszer."


Elárulod? Hátha kedvet kapnánk hozzá mi is. ;)

2014. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg a linux mint 17 cinnamonnal. Eddig eléggé kényelmes, megbzható, nem azt mondom hogy minden ment elsőre mindig, de annyira jó hogy észre sem veszem, csak használom.


Előtte: Ubuntu, Opensuse, Fedora, Debian, Elementary, Mint 15-16. Ezek különféle felülettel.

2014. jún. 21. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Köszi! Majd ránézek. Maya óta nem néztem bele a Mintbe. Jó és szép disztró.
2014. jún. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tom Benko ***** válasza:
Nem sokat. Amióta rátaláltam az Archra, azóta valahogy megállapodtam.
2014. jún. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lakatos István ***** válasza:

Slackware

SuSE

UHU

RedHat

Fedora

Ubuntu

Debian

CentOS

Gentoo

Mandrake

(Ez nem időrendi sorrendben van, hanem ahogy eszembe jutott)


Még nem állapodtam meg.

2014. jún. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Debian
2014. jún. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

100+


...de nem állapodtam meg,csak lassultam.:)


Azért berendeltem még 100 db írható DVD-t és 50 db CD-t.Imádom ezt a változatosságot.xD

2014. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4 évig használtam az Ubuntut és különféle variánsait. Egyikkel sem voltam elégedett. Főleg visszamenőleg, hogy mást is kipróbáltam. Búgos, minden kiadásban más nem

működik. A Linux Mint sem sokkal különb, sőt ott még a Skype is vacakolt. A cinnamon addig bejött, amíg nem próbáltam játszani és dual monitort használni. A mate-nek

nem sok értelmét látom, az xfce pedig nem felel meg az elvárásaimnak. A Kde igen, de Debian alapokon nem a legjobb. Valamelyik nap felraktam a Mint 17 kde-t, 1 óráig sem bírtam. Debian-t nem szereti laptop, de én sem nagyon. Túl elavult. Viszont ha bekapcsolom a testing repót, akkor előbb-utóbb tönkremegy. Már jártam így és nem csak én. Ez a vonal számomra abszolút felejtős. Még az Elementary Os elmenne, de az is problémás. Több monitort ez sem kezel normálisan, ahogy a játékok is fehér képernyősek. És elég hiányos is a rendszer, ha az ember rendesen belemerül. Fedora már jobban tetszett, amíg nem frissítettem. Utána már olyan instabil lett, mint a fene. Olyan érzésem volt vele kapcsolatban, mintha mindent rögtön feltelepítene, ahogy megejelenik. Mageia szintén nem az igazi. Opensuse-nál már majdnem leragadtam, de elkezdte random eldobálni a netkapcsolatot. Utánuk jött a Manjaró xfce, majd kde. Unalmas rendszer, semmi gond nincs vele. Még a Skype-ban a webkamera képe sem jelenik meg fejjel lefelé, mint a többi disztróban. A gép pár fokkal hűvösebb és többet bír aksiról. A hang és kép tökéletes, ahogy a net is. Addig nem is volt vele bajom, amíg nem próbáltam ki a Chakra linuxot. Az valami iszonyat gyors, még a Manjaró is eltörpül mellette. Lehet holnap lecserélem.

2014. júl. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!