Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tablet használattal kapcsolatb...

Tablet használattal kapcsolatban hozzáértő segítene? Többi lent

Figyelt kérdés

Eddig csak asztali PC-t használtam, most gondolkozom egy olcsóbb tablet vásárlásán. De nem sokat értek az egészhez.


Amire szeretném használni: neten böngésni, videókat megnézni, pdf dokumentumokat olvasni, mp3-at hallgatni, és olyan CD-romot használni, amit a gépemen a Daemon Tools programmal olvastam be...

Ilyenekre jó egy tablet?


Lehet hozzá csatlakoztatni: pendrive, USB-stick (netes), kábel, amivel a fotókat lehet feltenni fényképezőről?

Amit olvastam, hogy Android operációs rendszer... nekem a gépen XP van,

ha veszek egy tabletet, és rajta van ez az Android rendszer... ez hasonló, mint az XP?

Nem kell hozzá vennem semmi programot pluszba?

A gépemnél pl. hogy legyen hang, azt ismerősöm csinálta meg. A tableten alapból van minden?


Hogyan tudom rátenni pl. a programot, ami CD-n van meg?

Tanulós programok, könyvekhez voltak CD-n vagy netről töltöttem le, gépen a Daemon Tools beolvasta, így kell majd a tabletnél is feltenni?


Bocs, hogy ilyen bénákat kérdezek, de nem értek hozzá. Olvasok neten ezt-azt, de nem sokat értek.

Valaki, aki ért hozzá, segítene, úgy, hogy értsem is?



2014. jún. 23. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

NEm tudsz semmilye win es programot használni tabletről(ha androidos) nem tudsz be mountoulni semilyen szközöt (csak max root al ami gari vesztés)

Mennyi pénze van rá?(90 ezer fölött már vannak win es tabletek)

2014. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Mondjuk ebből se sokat értek :)

Akkor lehet azokra használni, amiket kérdeztem?

Ami Xp-n vannak programok azoknak nincsenek Androidos megfelelőik?

Pl. pdf olvasásához, stb?

Az USB stick, pendrive csatlakoztatható rá?

Nem akarok drágát, max. 30 ezret szánok rá.

2014. jún. 23. 14:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Inkább ne vegyél tabletet. A tablet nem asztali gép, de még nem is laptop, nem tudod ugyanúgy használni. A tablet és a CD a mai világban ritkán kerül egy mondatba, nem fogsz tudni CD-t használni, sem a Windwos-ra írt programokat Androidos környezetben futtatni.

Netezni, dokumentumokat olvasni, zenét hallgatni tudsz, videókat nézni ha nagy szerencséd van és meg tudod oldani, hogy menjen a flash. Youtube alkalmazás viszont van, oda nem kell flash. Nem böngészőben nyitod meg a Youtube-ot, hanem az alkalmazásd nyitod meg.

2014. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem :(

Azt tudom, hogy a CD-t nem tudom használni hozzá, de reméltem, hogy van valami olyan progi mint a Daemon csak Andoridra :(

És egy netbook? az se jó ilyesmire?


Laptopot majd szeretnék, de abból drágábbat és nem mostanában. Addig gondoltam átmenetileg egy tabletre.

Youtube videókat nem nagyon szoktam nézni, legtöbbet olvasok, de egy e-book olvasóval meg csak olvasni lehet, gondolom, ott sem lehet mást használni :(

2014. jún. 23. 17:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan vettek régen netbook-ot, hogy az majd milyen jó lesz, meg milyen olcsó. Csak azzal nem számoltak, hogy az Intel Atom processzor nagyon lassú, egy Windows 7-et nem tud rendesen futtatni, ezért árulták Starter rendszerrel, ami teljesen le volt butítva és egy rakás kompromisszummal használható lett.

Magam részélől tabletet nem javasolnék, főleg nem 30E forintért, netbookot pedig semmi esetre sem. A laptop jó ötlet és egészen biztosan elégedett leszel vele, csak hát az még sok idő. Menj be egy Media Markt-ba, ott vannak kiállítva tabletek, keress olyat, ami árban még belefér és használd egy keveset, így meglátod van-e értelme, vagy csak pénzkidobás. Én személy szerint nem vennék tabletet, nálam nem férne be a telefon és az asztali gép közé, csak ez az oka amiért nem annyira javaslom.

Szerintem Androidra nincs ilyen program, mert nincs igény rá. Ja és a tablet olyan mint egy okostelefon, csak nagyobb és nem minden esetben tudsz vele telefonálni és a mobilnet is kérdéses. A hang alapból megy rajta, nem kell hozzá semmit telepíteni (csak egy zenelejátszót).

2014. jún. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!