Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehetséges valahogy megtudni...

Lehetséges valahogy megtudni kinek az iCloud fiókjához van kötve egy eszköz?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy tönkrement iPadet egy hete remélve, hogy meg lehet javítani belőle a sajátom. Most úgy néz ki működőképes, bár nem tudom mennyire mert azóta nem tudom aktiválni (vagyis elakadok az elején az indításnál) Utánnaolvastam gyorsan, ez az apple új védelme ami egy adott gépet az azt aktiváló icloud fiókjához köt amíg azt fel nem oldja. Ha elveszted vagy ellopják akkor megvéddi a gépet attól hogy újra regisztrálhassák.


Ezzel több gondom is van. Semmi nem utal rá, hogy kié lehetett ez a gép eredetileg így nem tudom felkeresni, hogy legyen szíves feloldani valahogy. Az eladó nem ugyanaz aki a tulaj volt ezt már kiderítettem.

A cucc tényleg totál kár volt vagyis nem hiszem hogy lopott lett volna. Nem is írja ezt az aktiválásnál se egyszerűen csak nincs kivéve az icloudból.


Van rá valami mód (jailbrake pl) hogy átjussunk az aktiváláson vagy legalább megjelenítse az email címet a gép amihez kötve van?

Kicsit mérges lennék ha használhatatlan lenne most az ipadem mert az applenél távolból így döntöttek.


2014. júl. 2. 12:06
 1/4 Tengor ***** válasza:

Csúnya volna ha ilyesmit ki lehetne deríteni bármilyen módon is!

Ez nem távoli döntés, ez biztonságtechnika.

Csak mert totálkáros már nem is lehet lopott? Lehet, hogy pont ezért árulták alkatrészként...

2014. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ahogy néztem a lopott vagy elhagyott készülékeknél lehet küldeni üzenetet. Pl ezt a telefont ellopták/elhagyták keress ezen a számon kérlek...stb.

Ez semmi ilyent nem ír csak simán annyit hogy már regisztrálva van adjam meg a belépési adatokat.

Ha legalább az email címet megadná tudnék többet mondani/ illetve írtam volna arra egy levelet hogy legyen szíves feloldani.


Ripityára volt törve a kijelző, nem lehetett bekapcsolni és töltésre sem reagált. Szerintem nem volt lopott csak úgy néz ki leszarták miután megválltak tőle. Engem meg dühít, hogy tudnám használni a sajátom ha nem lenne az a marhaság.

2014. júl. 2. 12:21
 3/4 Tengor ***** válasza:

Hát valahol akkor jól működik a rendszer. A tolvajok és orgazdák dühítésére találták ki.

Ha lenne róla adásvételid az eredeti tulajtól, akkor az alma boltban talán(!) feloldanák a tiltást, de így esélytelen.

2014. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hmm. Most olvastam még pár dolgot erről az új iCloud megoldásról. Hááát.


Ez nekem nem tűnik túl biztonságosnak.

Egyrészt: Most nem a telefon feltörése a kihívás már hanem egyenesen az iCloudnak akarnak nekimenni.

Valami Oleg Pliss már egy rakás felhasználót ki is zárt a saját telefonjáról ezen az izén keresztül. Egy másik csapat random iCloud jelszavakat tör és ad át.

Ami zavar, hogy az iCloudomon nekem is meg van adva sok személyes információm, amit a cikkek tanulsága szerint most az apple kirakott a hackercsoportok elé azzal, hogy "nyenyenye itt ez a zsír célpont ha hírnevet akartok magatoknak ezt kell feltörni".


Nincsenek illúzióim és tudom ha éppen beleesek a szórásba az iCloudom addig véd ameddig a jégkuynhó a pokolban.


Akiket ezzel az apple legyalul azok inkább az ilyen hobbielektronikusok mint én is pl. Nem tudok mit kezdeni a cuccal. Nem állok neki hackelni vagy árulni. Egyszerűen el kell könyvelnem hogy az amúgy tökéletes eszköz egy távoli eljárás miatt használhatatlan. Kár érte.

2014. júl. 2. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!